Menu

Irlandia: Rząd chce "jak najszybszego" wprowadzenia limitu cen alkoholu

Irlandia: Rząd chce "jak najszybszego" wprowadzenia limitu cen alkoholu
Irlandzki rząd chce zmniejszyć konsumpcję alkoholu na Zielonej Wyspie. (Fot. Getty Images)
Jak najszybsze wprowadzenie minimalnych cen na wyroby alkoholowe zapowiedział irlandzki rząd. Tym samym odwołuje swoje wcześniejsze zastrzeżenia, że obostrzenia zostaną wprowadzone jednocześnie z Irlandią Północną.
Reklama

Ze względu na polityczny impas w tej sprawie w Belfaście, oczekuje się, iż rząd uruchomi swój plan wprowadzenia w życie ustawy alkoholowej Public Health (Alcohol) Bill 2015. Rzecznik ministra zdrowia Simona Harrisa poinformował "Sunday Times", że zamierza wprowadzić prawo jak najszybciej - donosi "Irish Examiner".

Jak wyjaśnia gazeta, handlowcy obawiają się, iż wprowadzenie limitów tylko w republice spowoduje, że więcej klientów będzie się zaopatrywało w alkohol w Irlandii Północnej.

Jeśli ustawa zostanie przyjęta, cena opakowania 12 puszek piwa podskoczy z 12 do 20 euro.

Plany z zadowoleniem przyjęła organizacja winiarska Vintners Federation of Ireland. Zdaniem prezesa Padraiga Cribbena, ruch ograniczy sprzedaż alkoholi po zaniżonych cenach.

"Od dekady działamy na rzecz wprowadzenia minimalnej ceny za jednostkę alkoholu i uważamy, że nadszedł na to najwyższy czas. To jedyny sposób na walkę z nieuczciwą konkurencją w sektorze handlu” - podsumował.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 10.07.2020
  GBP 4.994 złEUR 4.474 złUSD 3.965 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama