Menu

Irlandia: "Rasistowski atak" na syna Polki

Irlandia: "Rasistowski atak" na syna Polki
Polka wspomniała, że to nie pierwszy raz, kiedy jej syn został zaatakowany przez swój kolor skóry. (Fot. Twitter/@CallRosheen)
Irlandzkie media donoszą o rasistowskim ataku, jaki miał miejsce w jednym z autobusów w Dublinie. Polka usłyszała od jednego ze współpasażerów, że powinna 'wyrzucić syna przez okno'.
Reklama

Polka Gabrysia Perka opowiedziała o zdarzeniu na łamach RSVP Live.

"Siedzieliśmy na górnym poziomie autobusu, a mój syn bawił się z ciocią i śmiał się. Wyglądał przez okno i chciał pokazać coś pasażerowi obok, więc postukał go w ramię" - opisuje incydent Polka. Mężczyzna zareagował nerwowo na zaczepki ze strony 2-latka. "Przestań mnie ku**a dotykać" - odparł.

Polka wspomina, że była bardzo zdenerwowana całym zajściem.

Wkrótce jednak doszło do kolejnego incydentu, kiedy do autobusu wsiadł inny mężczyzna i usiadł przed nimi. "Moje dziecko płakało i próbowałam je uspokoić pokazując mu świnkę Peppę, ale rzucił telefon o podłogę. Mężczyzna przed nami zareagował komentarzem: Ale masz rozwydrzonego bachora" - wspomina Gabrysia Perka na łamach RSVP Live.

Kobieta od 5 lat mieszka w Irlandii. (Fot. Getty Images)

"Postanowiłam zejść na dół, aby przynieść z wózka coś, co uspokoi syna, ale współpasażer wówczas dodał: Powinnaś wyrzucić go przez okno" - relacjonuje kobieta.

Polka, która mieszka w Irlandii od pięciu lat, wybuchnęła płaczem i poszła do kierowcy autobusu, prosząc go o interwencję. Mężczyzna, który rzucał niewybredne komentarze, został wyrzucony z autobusu i przekazany funkcjonariuszom gardy. 

Perka nie jest pewna, czy incydent był czysto rasistowski - uważa jednak, że łatwiej jest podnosić głos na osoby, które nie pochodzą z Irlandii. Kobieta wspomina również, że w przeszłości jej syn padł już ofiarą rasistowskich żartów, kiedy nazwano go "małpą" z uwagi na jego ciemniejszą skórę.

  Komentarze
  • Intro
   2 września 2019, 12:28

   Matka powinna przeprosić tego pasażera, za to że jej syn narusza jego prywatność. Nie wszyscy lubią jak sie ich dotyka, i naprawdę wiek nie ma tu znaczenia. Wulgarne komentarze były oczywiście nie na miejscu, jednak nie należy dzieciom na wszystko pozwalać. Szczególnie w środkach transportu publicznego taki brak kontroli nad dzieckiem jest bardzo rażący

  • THC
   2 września 2019, 14:03

   Brak wychowania. Jak można pozwolić dziecku dotykać lub przeszkadzać innym pasażerom. Upośledzenie intelektualne u tej pani powoduje dzikie zachowania jej syna. Hue hue hue spakowani? Czy do ostatniego dnia beneficiki pobieracie? Hue hue hue ;D

  • Kinga
   2 września 2019, 14:31

   Skoro dwoch pasazerow zwrocilo na niegrzeczne zachowanie dziecka uwage to moge sobie wyobrazic co wyprawialo w miejscu publicznym poza dotykaniem obcych wspolpasazerow i rzucaniem rzeczami na podloge...Wina lezy po stronie matki choc nie popieram niegrzecznych oddzywek.Polki znane za granica z plodzenia dzieci na przepadlo powinny sie zastanowic czy maja czas aby jedno porzadnie wychowac.

  • Ed
   2 września 2019, 14:58

   A co powiedział ojciec dziecka ?
   Dziecko trzeba wychować żeby potrafili się zachować .....potem będzie szarpać ludzi bo u niego to było normalne ....

  • Gladius
   2 września 2019, 15:13

   Gdzie był tatuś synka Polki ? Ubogacił kultuowo i przestał się interesować? Podatnik wychowa , można bezkarnie zapładniać ....

  • Johny
   2 września 2019, 15:19

   Zgadzam się z przedmówcą. Wiadomo, że dzieci czasem nie słuchają, ale nader często są one rozbestwiane przez rodziców.

  • Joanna
   2 września 2019, 15:52

   2-u letnie dzieci tak niestety maja (pewnie nie wszystkie ale sporo). Ja nie jezdzilam autobusami z moimi ale dawaly mi popalic w sklepach czy na lotnisku. Cierpliwosci.

  • Rasista
   2 września 2019, 16:00

   Gdzie tu rasizm, typowa matka jest typowa nie umie upilnować bombelka a wina obarcza cały świat,
   Tfu

  • Teresa
   7 września 2019, 19:57

   … zrozumiałym jest, że dwuletnie dziecko powinno znać zasady dobrego  wychowania na najwyższym poziomie.
   Wskazane było by skierowanie go na  stosowny kurs  Savoir-vivre,  potwierdzony uznanym certyfikatem.

   Podpowiadam też kurs ratownika medycznego , bo przecież jak się taki młodzieniec zapomni to może narobić szkody,
   a z kwalifikacjami ratownika udzieli poszkodowanemu pierwszej pomocy medycznej, zanim delikatnym obywatelem
   zajmą się stosowne służby NHS.

   Obowiązkiem rodzica jest chronić dziecko, a obowiązkiem dorosłego jest nie czynić szkody nikomu , szczególnie słabszemu!

  • Przemo
   13 września 2019, 10:13

   Co za brednie nie moge czytac tego spytajcie rodzicow jak wy sie zachowywaliscie w wieku 2 lat dopiero osadzajcie

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 04.08.2020
  GBP 4.883 złEUR 4.406 złUSD 3.736 złCHF 4.081 zł

  Sport


  Sport

  Reklama