Menu

Irlandia: Polak z 47 wyrokami zostanie wydalony

Irlandia: Polak z 47 wyrokami zostanie wydalony
Polak popełnił rekordową liczbę przestępstw w krótkim odstępie czasu. (Fot. Getty Images)
36-letni Łukasz Dąbrowski będzie poddany procesowi deportacji do Polski - oznajmił Sąd Najwyższy w Irlandii. Lokalne media zwracają uwagę, że Polak popełnił aż 47 przestępstw w ciągu zaledwie 2 lat.
Reklama

Jak donosi m.in. "The Times", Sąd Najwyższy w Irlandii utrzymał w mocy nakaz deportacji wydany wcześniej przez ministra sprawiedliwości przeciwko 32-letniemu Polakowi.

Irlandzki sąd uznał, że nawet obywatel UE może zostać uznany za niepożądanego w Irlandii, jeżeli w tak skrajnym stopniu zagraża bezpieczeństwu irlandzkiego społeczeństwa.

Dąbrowski był poszukiwany przez Polskę międzynarodowym listem gończym za niestawienie się w więzieniu po trzech wyrokach, dlatego walczył w Irlandii o niewydalanie go z tego kraju. Sąd Najwyższy uznał jednak, że 47 wyroków w ciągu zaledwie dwóch lat to za dużo.

Polak wskazywał w sądzie, że przybył do Irlandii w 2012 lub 2014 roku. Pierwszy raz został skazany w 2015 r. Jego wyroki były związane z przestępstwami samochodowymi, kradzieżami, włamaniami i niestawiennictwem w sądzie.

W związku z decyzją irlandzkiego sądu, 36-latek będzie teraz poddany deportacji do Polski.

  Komentarze
  • Typ
   15 sierpnia 2019, 07:33

   po drugim powinien byc deport z automaty bezzebnychmariolek i cuchnacychmarjanow

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 02.04.2020
  GBP 5.207 złEUR 4.577 złUSD 4.192 złCHF 4.332 zł

  Sport


  Reklama