Menu

Irlandia: Podejrzana paczka podobna do tych z materiałem wybuchowym

Irlandia: Podejrzana paczka podobna do tych z materiałem wybuchowym
Gardziści wszczęli śledztwo w sprawie paczki. (Fot. Irish Garda)
Podejrzana przesyłka, znaleziona wczoraj w sortowni pocztowej w hrabstwie Limerick, na zachodzie Irlandii, wydaje się być taka sama, jak listy z materiałem wybuchowym, wysłane do gmachów w Londynie i na Uniwersytet Glasgow w tym miesiącu - poinformowała policja
Reklama

Na miejsce wezwano ekipę saperów, którzy sprawdzili przesyłkę. Irlandzka policja pozostaje w bezpośrednim kontakcie z władzami brytyjskimi.

Odpowiedzialność za cztery niewielkie przesyłki z materiałem wybuchowym w Londynie i Glasgow wzięła na siebie grupa przedstawiająca się jako Irlandzka Armia Republikańska (IRA). Ta niewielka grupa sprzeciwia się porozumieniu wielkopiątkowemu z 1998 roku regulującemu proces pokojowy w Irlandii Północnej.

Przesyłki unieszkodliwiono, nikt nie odniósł obrażeń, choć jedna zapaliła się przy otwieraniu.

Według brytyjskiej policji ci, którzy wzięli na siebie odpowiedzialność, dali do zrozumienia, że wysłanych zostało pięć listów z materiałem wybuchowym. Minister sprawiedliwości Irlandii Charles Flanagan powiedział, że znaczek pocztowy na przesyłce w hrabstwie Limerick wskazuje, że "mogłaby to być piąta".

Reuters odnotowuje, że Flanagan powiązał "absolutnie niedopuszczalne" wysyłanie listów z materiałem wybuchowym ze wzrostem napięcia w Irlandii Północnej w związku z brexitem.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.10.2019
  GBP 4.971 złEUR 4.277 złUSD 3.831 złCHF 3.890 zł

  Sport


  Reklama