Menu

Irlandia: Liczba nowych zakażeń SARS-CoV-2 najniższa od końca września

Irlandia: Liczba nowych zakażeń SARS-CoV-2 najniższa od końca września
Spadek liczby zakażeń jest efektem trwającego już piąty tydzień lockdownu, który został wprowadzony na sześć tygodni. (Fot. Getty Images)
W Irlandii w ciągu ostatniej doby wykryto 252 zakażenia koronawirusem, co jest najniższym dobowym przyrostem od końca września. Nie zarejestrowano żadnego nowego zgonu z powodu Covid-19 - poinformowało wczoraj ministerstwo zdrowia tego kraju.
Reklama

Naczelny lekarz kraju, Tony Holohan poinformował, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni 14-dniowy wskaźnik zakażeń w Irlandii spadł o 40 proc. i wynosi obecnie 107 na 100 tys. mieszkańców, co jest czwartym najniższym wynikiem w Europie.

Spadek liczby zakażeń jest efektem trwającego już piąty tydzień lockdownu, który został wprowadzony na sześć tygodni. Jutro odbędzie się posiedzenie rady ds. kryzysowych sytuacji zdrowotnych (NPHET), która ma zarekomendować rządowi dalsze kroki. Jak się oczekuje, w czwartek lub piątek premier Micheal Martin ogłosi plan kolejnych działań.

Według publicznej stacji RTE, obowiązujący obecnie piąty, najwyższy stopień zagrożenia wirusem zostanie obniżony do poziomu 3 plus, a wejdzie on w życie o północy z 1 na 2 grudnia.

Oznaczałoby to otwarcie sklepów, które sprzedają produkty inne niż pierwszej potrzeby, a także usług, w tym salonów fryzjerskich czy kosmetycznych. Częściowo uchylony miałby być również obowiązujący obecnie zakaz wizyt domowych, choć jeszcze nie wiadomo, na jakich zasadach ta kwestia będzie uregulowana.

Dotychczasowy bilans epidemii w Irlandii to 70 711 zakażeń, z czego 2 022 zakończyły się zgonem. 

Czytaj więcej:

Irlandia: Po raz pierwszy od sierpnia tempo rozszerzania się epidemii spadło

Irlandia: Liczba nowych zakażeń Covid-19 najniższa od końca września

Irlandia: Po raz pierwszy od września mniej niż 300 nowych zakażeń koronawirusem

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 24.02.2021
  GBP 5.261 złEUR 4.518 złUSD 3.715 złCHF 4.096 zł
  Reklama

  Sport


  Sport

  Reklama
  Reklama