Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Irlandia: 10 tys. pracowników szpitali rozpoczęło dziś strajk

Irlandia: 10 tys. pracowników szpitali rozpoczęło dziś strajk
Pracownicy służby zdrowia w Irlandii domagają się natychmiastowych podwyżek. (Fot. Getty Images)
Pracownicy służby zdrowia w Irlandii zrzeszeni w związku zawodowym Siptu rozpoczęli dziś o 8:00 całodobowy strajk w całym kraju. Powodem akcji protestacyjnej jest spór o podwyżki, które - zdaniem związkowców - są niewystarczające.
Reklama

W dzisiejszym strajku udział wzięło w sumie ponad 10 000 pracowników szpitali - począwszy od lekarzy i pielęgniarek, a kończąc na sprzątaczach czy pracownikach cateringu. 

Jak przekazały irlandzkie media, strajk negatywnie wpłynie na funkcjonowanie przynajmniej 38 szpitali na Zielonej Wyspie.

Spór dotyczy ostatnich podwyżek w służbie zdrowia, które zdaniem protestujących są niewystarczające. Po przeprowadzeniu badania związkowcy uznali, że wielu zatrudnionych jest niedostatecznie wynagradzanych.

Irlandzka służba zdrowia (HSE) początkowo obiecywała, że podwyżki są już zaplanowane, ale wejdą w życie dopiero od 2021 r. W związku z zagrożeniem strajku rząd Irlandii przekazał, że "z dobrej woli" zacznie stopniowo podnosić płace jeszcze w listopadzie tego roku. Związkowcy odrzucili jednak wszystkie propozycje i domagają się podwyżek w całości już teraz.

Przedstawiciel związku zawodowego Siptu - Paul Bell - przekazał, że pracownicy służby zdrowia chcą wynegocjować takie porozumienie, które zapewni pacjentom jak najwyższą jakość usług. 

"Niestety, zabrakło nam czasu, a zbyt wiele problemów pozostaje nierozwiązanych" - przekazał.

"Członkowie Siptu działali w dobrej wierze przez cały czas trwania tego sporu - m.in. odraczając akcję strajkową o dwa dni" - dodał.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

  Sport


  Reklama