Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Irish Independent: Kraków królem świątecznych miast

Irish Independent: Kraków królem świątecznych miast
Kraków przyciąga do siebie wielu turystów. (Fot. Getty Images)
Kraków jest jednym z najlepszych miast, do których warto się wybrać na grudniowy weekend - ocenił 'Irish Independent'. Reportera tego dziennika zachwycił świąteczny jarmark, Kazimierz oraz kotlety schabowe i pierogi.
Reklama

“Bożonarodzeniowy market z setką stoisk z pamiątkami i jedzeniem na średniowiecznym rynku, często pokrytym śniegiem – Kraków jest zdecydowanie królem europejskich świątecznych miast” - zachwyca się dziennikarz.

Krakowski jarmark bożonarodzeniowy rozpoczyna się co roku w ostatnim tygodniu listopada i trwa do 26 grudnia. Na Rynku Głównym kupić można wówczas świąteczne dekoracje, prezenty, słodycze, gorące jedzenie i grzane wino. Malowniczości wydarzeniu dodają grupy śpiewające kolędy.

Irlandczykom gazeta poleca rozsmakować się w “niedocenianym” polskim jedzeniu – kotletach schabowych, pierogach i bigosie. Najlepiej na markecie lub w restauracjach Pod Nosem, Koglu Moglu czy Mavericks. A do popicia - craftowe piwo w House of Beer.

Jako żelazne punkty programu zwiedzania miasta gazeta wymienia Wawel, centrum z Kazimierzem oraz kopalnię soli w Wieliczce.

“Kraków odwiedziło w ostatnim roku 13 mln osób. Nadal jest to piękne i dużo tańsze od Irlandii miasto, jednak już nie tak tanie, jak dawniej. Poza okresem Bożego Narodzenia najlepiej jest je odwiedzić między wrześniem i październikiem oraz od połowy kwietnia do połowy czerwca” - podsumowuje dziennik.

Dziennikarz "Irish Independent" był zachwycony stolicą Małopolski. (Fot. Getty Images)

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.08.2019
  GBP 4.805 złEUR 4.357 złUSD 3.937 złCHF 3.988 zł

  Sport


  Reklama