Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Ikea wprowadza zasłony, które oczyszczają powietrze

Ikea wprowadza zasłony, które oczyszczają powietrze
Nowe zasłony z IKEA oczyszczą powietrze w domu. (Fot. Getty Images)
Gigant handlowy ze Szwecji - IKEA Ikea wprowadza do sprzedaży zasłony, które oczyszczą powietrze w domu. Oferta jest skierowana głównie do 'mieszczuchów' żyjących w zanieczyszczonych smogiem metropoliach.
Reklama

Antysmogowy wynalazek firmy IKEA ma poprawiać jakość powietrza - zarówno tego z zewnątrz, jak i tego wewnątrz domu. Zasłony o nazwie Gunrid będą wykorzystywać fotosyntezę do rozbijania smogu.

IKEA przekonuje, że chce być bardziej ekologiczna, a "cudowne zasłony" to nie jest zabieg marketingowy, ale świadome długoterminowe działanie. Nad projektem pracowano od kilku lat w międzynarodowym zespole.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), 90% ludzi na całym świecie codziennie oddycha zanieczyszczonym powietrzem, co powoduje około ośmiu milionów zgonów rocznie. IKEA dzięki nowemu prduktowi chce też pomóc ludziom w zdobyciu wiedzy na temat zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem powietrza.

"Poza tym, że ludzie będą mogli oddychać lepszym powietrzem w domu, mamy nadzieję, że zasłony Gunrid uwrażliwią wiele osób na problem zanieczyszczenia powietrza oraz zainspirują do działania poprawiającego jakość naszego środowisko" - podkreśliła Lena Pripp-Kovac z IKEA.

Najnowszy produkt pojawia się rok po tym, jak Ikea wprowadziła inicjatywę "Better Air Now!" w celu zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza.

Zasłony będą do kupienia w sklepach IKEA od przyszłego roku.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.05.2019
  GBP 4.927 złEUR 4.307 złUSD 3.854 złCHF 3.820 zł

  Sport


  Reklama