Menu

Igrzyska w Tokio "nie zależą od wynalezienia szczepionki"

Igrzyska w Tokio "nie zależą od wynalezienia szczepionki"
Letnie igrzyska w Tokio z powodu pandemii koronawirusa zostały przełożone na przyszły rok. (Fot. Getty Images)
Członek Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego John Coates, szef Komisji Koordynacji igrzysk w Tokio, nie uzależnia organizacji imprezy od wynalezienia szczepionki na COVID-19. Powołuje się przy tym na instrukcje Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).
Reklama

Letnie igrzyska w Tokio z powodu pandemii koronawirusa zostały przełożone na przyszły rok, choć zdaniem niektórych ekspertów szanse na to, by rzeczywiście się wtedy odbyły, są niewielkie.

Wczoraj w tej sprawie głos zabrał przewodniczący Japońskiego Związku Medycznego (JMA) Yoshitake Yokokura. Stwierdził on, że będzie "trudno" o organizację igrzysk bez szczepionki.

"To tylko opinia. Ale zgodnie z zaleceniami WHO, powinniśmy przygotowywać się zgodnie z planem na igrzyska i to właśnie robimy, nie zależy to od szczepionki" - stwierdził Coates.

W rozmowie z Australian Associated Press przyznał, że "dobrze byłoby mieć szczepionkę", ale najważniejsze są instrukcje od najważniejszych instytucji medycznych.

"Będziemy opierać się - tak jak powinniśmy - na WHO i władzach odpowiedzialnych za zdrowie w Japonii, bo w tym wszystkim zdrowie i bezpieczeństwo sportowców i innych uczestników igrzysk jest priorytetem" - zapewnił Australijczyk.

Igrzyska w Tokio miały rozpocząć się 24 lipca br., zamiast tego ceremonię otwarcia planuje się na 23 lipca 2021, a zamknięcia - na 8 sierpnia. Wczoraj szef Komitetu Organizacyjnego Yoshiro Mori przyznał, że jeśli impreza sportowa nie odbędzie się także w tym terminie, trzeba będzie ją odwołać.

Czytaj więcej:

Tokio: Igrzyska oficjalnie przełożone na 2021 rok

Tokio: Zatrzymał się zegar odliczający czas do igrzysk

Igrzyska w Tokio za rok? Wirusolog: "To nierealne"

Tokio: Ceremonia otwarcia i zamknięcia zostaną zmienione

Igrzyska w Tokio mogą zostać odwołane

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 18.09.2020
  GBP 4.881 złEUR 4.457 złUSD 3.759 złCHF 4.138 zł

  Sport


  Sport

  Reklama