Menu

Igrzyska w Tokio: W mieście powstaną mobilne meczety

Igrzyska w Tokio: W mieście powstaną mobilne meczety
Organizatorzy Igrzysk w Tokio myślą o wszystkich kibicach. (Fot. Getty Images)
Organizatorzy wyszli naprzeciw potrzebom tysięcy muzułmanów, którzy mają zawitać do Tokio podczas tegorocznych igrzysk. Z myślą o osobach, które będą miały kłopot ze znalezieniem odpowiedniego miejsca na modlitwę, wprowadzono mobilne meczety.
Reklama

W wiosce olimpijskiej mają być specjalne sale modlitewne, ale trudniej z tym będzie chociażby przy niektórych obiektach sportowych. Trudniej także jest pod tym względem w hotelach i miejscach publicznych w stolicy Japonii.

Organizacja Yasu Project wyszła z inicjatywą, by w czasie igrzysk, gdy do miasta przyleci wielu muzułmanów, postawić na mobilne meczety. To sale o powierzchni 48 metrów kwadratowych, które będą montowane na tyłach zaparkowanych w terenie ciężarówek. Pomysłodawcy zapewniają, że w zaledwie kilka sekund da się je rozłożyć do pełnych rozmiarów. Pomieszczenia oraz pojazdy mają mieć arabskie oznakowania oraz wyposażone będą m.in. w zewnętrzne krany do oczyszczenia przed nabożeństwem.

"Mam nadzieję, że zarówno sportowcy, jak i kibice będą korzystać z tych mobilnych meczetów. Chcemy, żeby jedni i drudzy mogli się w pełni skupić na rywalizacji sportowej i nie martwić o praktykę religijną. Mam nadzieję, że przyniesie to też świadomość, że w Tokio są ludzie z całego świata oraz zapewni promocję idei braku dyskryminacji oraz pokojowych igrzysk i zmagań paraolimpijskich" - zaznaczył szef Yasu Project Yasuharu Inoue.

Organizatorzy igrzysk zapewnili, że zamierzają zapewnić odpowiednie lokalizacje dla wyznawców różnych religii, a ich listę udostępnią zawodnikom i kibicom. 

  Komentarze
  • Byzmesmen z Egiptu
   6 lutego, 10:18

   A gdzie mobilne konfesjonały?

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 28.05.2020
  GBP 4.932 złEUR 4.426 złUSD 4.024 złCHF 4.149 zł

  Sport


  Sport

  Reklama