Menu

IKEA zapłaci 46 mln dolarów odszkodowania za śmierć dziecka

IKEA zapłaci 46 mln dolarów odszkodowania za śmierć dziecka
To największa kwota, jaka zostanie wypłacona w historii rozwiązywania sporów w ramach ugody w USA. (Fot. Getty Images)
Szwedzki koncern meblowy IKEA zapłaci 46 milionów dolarów odszkodowania rodzicom 2-letniego chłopca, który w maju 2017 roku został przygnieciony przez komodę stojącą w domu i zmarł. To wynik ugody zawartej wczoraj między rodzicami dziecka a koncernem.
Reklama
Reklama

To największa kwota, jaka zostanie wypłacona w historii rozwiązywania sporów w ramach ugody w USA - podaje BBC.

"Chociaż żadne porozumienie nie zmieni tragicznych wydarzeń, które nas tu przywiodły, ze względu na rodzinę i wszystkich zaangażowanych, jesteśmy wdzięczni, że spór ten został rozstrzygnięty" - oświadczyła rzeczniczka firmy IKEA, cytowana przez BBC.

Rodzice 2-latka poinformowali, że milion dolarów przekażą fundacjom zajmującym się ochroną dzieci przed niebezpiecznymi produktami.

Zakupiony w sklepie mebel był niestabilny. (Fot. Getty Images)

Do tragedii doszło w 2017 roku w stanie Kalifornia. Ważąca 32 kg i stojąca w sypialni komoda spadła na chłopczyka, który zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Komoda, którą zakupili rodzice 2-latka, została już wycofana ze sprzedaży na terenie USA.

"Nigdy nie sądziliśmy, że dwuletnie dziecko może sprawić, że komoda przewróci się i go udusi" - oświadczyli rodzice 2-letniego chłopca, Craig i Joleen Dudek. "Dopiero później dowiedzieliśmy się, że zakupiona komoda była niestabilna" - dodali.

Nie był to pierwszy przypadek śmiertelny w wyniku przewrócenia się tej komody firmy IKEA na dziecko - wcześniej z powodu przygniecenia tym meblem zginął dwuletni Camden Ellis, dwuletni Curren Collas i blisko dwuletni Ted McGee. W ramach łączonej ugody w grudniu 2019 r. firma zgodziła się zapłacić ich rodzinom 50 mln dolarów.

Czytaj więcej:

£15 tys. dla Polaka, który był prześladowany w miejscu pracy

Tesco musi wypłacić Polakowi 25 tys. euro odszkodowania

Ponad £100 tys. dla nauczycieli zaatakowanych przez uczniów

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 15.06.2021
  GBP 5.2617 złEUR 4.5306 złUSD 3.7349 złCHF 4.1601 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama