Menu

IKEA City Store zmierza do Londynu. Pierwszy sklep powstanie na Hammersmith

IKEA City Store zmierza do Londynu. Pierwszy sklep powstanie na Hammersmith
Nowy sklep od IKEA ma być pierwszym tego rodzaju punktem w Wielkiej Brytanii. (Fot. IKEA UK)
IKEA ogłosiła dziś plany otwarcia nowego sklepu na terenie londyńskiej gminy Hammersmith. Nowa placówka szwedzkiego giganta ma być wyjątkowa - będzie to pierwszy punkt pod szyldem City Store.
Reklama

IKEA City Store ma być mniejszy powierzchniowo od tradycyjnych sklepów IKEA i oferować "wszystko, czego oczekuje od zakupów w IKEI przeciętny mieszkaniec dużego miasta". 

Celem otwarcia sklepu jest próba dostosowania się do nowych nawyków zakupowych klientów przy uwzględnieniu wzrostu urbanizacji. Mniejsze sklepy mają dotrzeć do tej grupy klientów, która nie zawsze ma czas, aby udać się dużej IKEI, a potrzebuje zaopatrzyć sie np. w akcesoria do dekoracji pokoju.

Sklepy IKEA City Store z powodzeniem funkcjonują już m.in. w Hiszpanii. (Fot. Getty Images)

Już w ubiegłym roku IKEA w Wielkiej Brytanii otworzyła w Londynie dwie eksperymentalne placówki -IKEA Planning Studios - na Tottenham Court Road oraz w Bromley. City Store ma mieć jednak zupełnie inny charakter i wyznaczyć przyszłość podobnych placówek w innych miastach.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni, że to właśnie Hammersmith będzie gościć pierwszy sklep IKEA City Store w Wielkiej Brytanii. Wyjątkowa inwestycja wpłynie na wizerunek całej high street i podniesie jakość życia wszystkim mieszkańcom" - przekazał stojący na czele gminy Hammersmith & Fulham Stephen Cowan.

Czytaj więcej:

Londyn: Hammersmith & Fulham w ogniu krytyki. Chodzi o prounijne banery

Ranking najspokojniejszych miejsc w Londynie

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 27.02.2020
  GBP 5.085 złEUR 4.310 złUSD 3.941 złCHF 4.055 zł

  Sport


  Reklama