Menu

IBB Polonia nie zagra już w tym sezonie. Federacja Angielska anulowała rozgrywki

IBB Polonia nie zagra już w tym sezonie. Federacja Angielska anulowała rozgrywki
Anulowanie rozgrywek wydaje się być jedynym rozsądnym rozwiązaniem w tej sytuacji... (Fot. sandsphotos.co.uk)
W związku z panującą sytuacją rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19 Angielska Federacja Siatkarska podjęła decyzję o anulowaniu wszystkich rozgrywek do 20 Maja 2020 roku. Oznacza to, że IBB Polonia Londyn, obecny mistrz Anglii, nie rozegra już żadnego spotkania w tym sezonie.
Reklama

Mecze najwyższej ligi angielskiej miały według harmonogramu zakończyć się w połowie kwietnia. IBB Polonia Londyn nie zdążyła rozegrać czterech spotkań, w których walczyłaby o kolejne mistrzostwo kraju. W momencie podjęcia decyzji o zakończeniu rozgrywek, pozostała liderem tabeli i jedyną drużyną w lidze, która nie przegrała ani jednego spotkania. Decyzja o tym, w jaki sposób zostanie wyłoniony mistrz zostanie dopiero podana przez Federację. Z kolei finał Pucharu Anglii, do którego awansował stołeczny klub zaplanowany był na ostatni weekend kwietnia. W ostatecznym starciu londyńczycy mieli zmierzyć się z drużyną Durham Palatinates.

"Wszyscy zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji. Koronawirus był realnym zagrożeniem dla naszych zawodników, sztabu szkoleniowego, fanów i wszystkich osób związanych z siatkówką, dlatego sami wyszliśmy z inicjatywą do Federacji Angielskiej o zaprzestanie rozgrywek. Przykro nam, że nie jesteśmy w stanie dokończyć sezonu, jednak zdrowie i bezpieczeństwo ludzkie jest dla nas priorytetem. Dziękuję Volleyball England za szybkie podjęcie decyzji" –  stwierdził Prezes IBB Polonii Londyn, Bartek Łuszcz.

Zarząd IBB Polonii Londyn oraz właściciel klubu i sponsora strategicznego IBB Builders Merchants – Jacek Ambroży monitorują dynamicznie zmieniającą się sytuację, zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i na świecie. Dokonują wewnętrznych konsultacji dotyczących obecnego działania drużyny oraz są w stałym kontakcie z zawodnikami i sztabem szkoleniowym klubu, by monitorować ich zdrowie i bezpieczeństwo.

W myśl kampanii "zostań w domu, bądź bezpieczny" zawodnicy IBB Polonii Londyn starają się stosować do zaleceń(Fot. sandsphotos.co.uk)


"W obliczu panującej sytuacji skupiamy się na bieżących sprawach. Jesteśmy do dyspozycji osób związanych z klubem i staramy się, na ile to możliwe, pozytywnie podchodzić do sytuacji. Trudno spokojnie teraz myśleć o przyszłości i podejmować kolejne kluczowe decyzje, jednak małymi krokami będziemy starać się realizować przygotowany uprzednio plan strategiczny. Na organizację wspaniałych wydarzeń siatkarskich przyjdzie jeszcze czas" – zakończył Łuszcz.

W myśl kampanii "zostań w domu, bądź bezpieczny" zawodnicy IBB Polonii Londyn starają się stosować do zaleceń, zachować rozsądek, dbać o siebie i swoich bliskich, a przy tym pozostać blisko siatkówki oraz skupiać się na pozytywach.

"Anulowanie rozgrywek wydaje się być jedynym rozsądnym rozwiązaniem w tej sytuacji. Byliśmy na najlepszej drodze do wygrania kolejnych trofeów, ale rozumiem obawę o zdrowie zawodników i wszystkich sympatyków siatkówki w UK. Tęsknota za treningami i meczami już powoli zaczyna działać, także gdy sytuacja z wirusem minie będę spragniony kolejnych przygód z siatkówka. Oczywiście nasz sport ciągle towarzyszy mi na co dzień. Z synem wzdłuż pokoju rozstawiamy imitację siatki i odbijamy balonem. W wolnym czasie nadrabiam też zaległości w oglądaniu różnych meczów reprezentacji Polski, czy Ligi Mistrzów. W miarę możliwości staram się dbać o formę i wykonywać ćwiczenia w domowych warunkach. Dobrą aktywnością fizyczną są też zaległe obowiązki domowe, które aktualnie mam czas nadrobić" - przyznał kapitan IBB Polonii Londyn, Bartosz Kisielewicz.

"Przykro mi, że nie będziemy mogli dokończyć rozgrywek, ponieważ byliśmy na drodze do mistrzostwa i dobrze graliśmy przeciwko drużynom w czołówce ligi. Jednak decyzja o anulowaniu zawodów była jak najbardziej słuszna, ponieważ w obecnej sytuacji musimy skupić się na ważniejszych sprawach niż siatkówka. Mamy przykład innych państw, do czego może doprowadzić rozprzestrzenienie się wirusa, dlatego bez odpowiedniego odizolowania społeczeństwa i wstrzymania zbiorowych aktywności, w tym wydarzeń siatkarskich moglibyśmy narazić na niebezpieczeństwo ludzi o podwyższonej grupie ryzyka. Aktualnie zaleca się także, abyśmy odizolowali się od innych, więc sytuacja wymaga sporej samodyscypliny, aby nie zaprzestać dotychczasowych aktywności i utrzymać formę. Nie jestem największym fanem biegania, ale w nadchodzącym czasie będę starał się zaimplementować to w życie. Planuję także wykonywać treningi w ogrodzie i mam nadzieję, że słońce będzie świecić i pomagać mi w realizacji tego założenia" – podsumował Aden Tutton, przyjmujący IBB Polonii Londyn, były olimpijczyk, reprezentant Australii. 

Czytaj więcej:

IBB Polonia Londyn zwycięża w hicie drugiej połowy sezonu

IBB Polonia Londyn niepokonana od początku sezonu

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 15.01.2021
  GBP 5.110 złEUR 4.548 złUSD 3.747 złCHF 4.222 zł

  Sport


  Sport

  Reklama