Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

IBB Polonia Londyn kontynuuje realizację The Volleyball Show

IBB Polonia Londyn kontynuuje realizację The Volleyball Show
Klub IBB Polonia to bohater specjalnego show na BT Sport. (Fot. Phil Gibbin)
IBB Polonia Londyn kontynuuje promocję siatkówki w Wielkiej Brytanii i stara się dotrzeć do jak największej rzeszy odbiorców w tym kraju. Rozpoznawalność dyscypliny buduje między innymi za pomocą serialu emitowanego w BT Sport. Realizacja projektu przewidziana jest przynajmniej do końca 2022 roku.
Reklama
Reklama

Dokument o siatkówce pojawia się na antenach brytyjskiej telewizji BT Sport – transmitującej również między innymi piłkarską ligę Premier League – raz w miesiącu. Do tej pory powstało pięć odcinków serialu. Kolejnych osiem jest w trakcie realizacji i będą emitowane według pierwotnego planu – w okolicach trzeciego dnia każdego miesiąca.

The Volleyball Show – bo tak nazywa się produkcja IBB Polonii Londyn, która do tej pory finansowana była dzięki wsparciu IBB Builders Merchants oraz innych partnerów klubu – opowiada o losach drużyny, wyzwaniach, z jakimi mierzy się klub oraz co chce osiągnąć w przyszłości.

Przy realizacji całego cyklu IBB Polonia nie zapomina o swoich polskich korzeniach oraz jak ważną rolę wewnątrz organizacji oraz w całej siatkówce ma potęga tego sportu w Polsce. Mając to na uwadze oraz znając znaczenie sportu w dyplomacji, władze IBB Polonii Londyn postanowiły wziąć udział w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Polsce.

Pod koniec kwietnia zapadła decyzja o przyznaniu klubowi dofinansowania na produkcję serialu w ramach realizacji projektu pod tytułem "Polska dyplomacja sportowa, poprzez siatkówkę w brytyjskiej telewizji". 
 
"Cieszy fakt, że kontynuujemy współpracę z takim partnerem jak BT Sport – jedną z największych telewizji sportowych w Wielkiej Brytanii. Serial The Volleyball Show uchyla rąbka tajemnicy z czym na co dzień mierzy się drużyna oraz opowiada trochę o jej historii. Klub został założony przez polskich emigrantów, a my tę tradycję pielęgnujemy" - zapewnił Bartek Łuszcz, prezes IBB Polonii Londyn.

"Jest to dla nas ważny aspekt, co potwierdza między innymi współpraca z polskimi biznesami – przede wszystkim sponsorem strategicznym IBB Builders Merchants, Ambasadą, klubami sportowymi czy umieszczanie historycznych motywów na koszulkach meczowych. Teraz mamy okazję zaangażować się w polską dyplomację sportową i pokazać ją poprzez piękno siatkówki, które Polacy znają najlepiej. Wierzę, że projekt pozwoli zwiększyć zainteresowania naszym sportem" - podsumował Łuszcz.
 

Czytaj więcej:

IBB Polonia Londyn opuszcza Bełchatów i wraca do UK

Klasyk w Londynie: IBB Polonia wygrywa z Richmond Docklands

IBB Polonia Londyn bez punktów w meczu na szczycie

IBB Polonia zakończyła sezon zwycięstwem

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 27.05.2022
  GBP 5.4209 złEUR 4.6102 złUSD 4.2966 złCHF 4.4814 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama