Menu

Holandia: Trzy osoby ranne w ataku nożownika w Hadze

Holandia: Trzy osoby ranne w ataku nożownika w Hadze
Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem na ruchliwej handlowej ulicy Hagi. (Fot. Getty Images)
Trzy osoby zostały ranne wczoraj wieczorem podczas ataku nożownika w domu handlowym w centrum Hagi. Policja szuka co najmniej jednego podejrzanego. Rzeczniczka policji Marije Kuiper powiedziała, że jest za wcześnie, by wykluczyć, że był to atak terrorystyczny.
Reklama

Holenderska telewizja publiczna podała, powołując się na "różne źródła", że "nic nie wskazuje na to, żeby atak nożownika w Hadze miał podłoże terrorystyczne".

Policja poinformowała, że poszukuje mężczyzny w wieku 40-50 lat. Podejrzany ma ciemną karnację, kręcone włosy, jest ubrany w szary dres, czarną kurtkę i szalik.

Nie wiadomo jeszcze, w jakim stanie są osoby, które zostały ranne podczas ataku, do którego doszło wczoraj ok. godz. 19:45 lokalnego czasu w domu handlowym Hudson's Bay na ulicy Grote Marktstraat w centrum miasta, około 500 metrów od siedziby rządu i parlamentu.

Wcześniej pojawiły się doniesienia o licznych osobach poszkodowanych w ataku; jak podała później policja, sądzono, że jest więcej rannych, ponieważ ludzie w porywie paniki rzucali się na ziemię.

Śledczy badają miejsce zdarzenia. (Fot. Getty Images)

Ranne osoby, które odwieziono do szpitala, zostały z niego wypuszczone jeszcze wczoraj.

Nie wiadomo też, co dokładnie wydarzyło się w centrum Hudson's Bay, jego rzecznik poinformował, że personel domu handlowego nie został poszkodowany i nie był zaangażowany w ten incydent - podaje holenderska prasa.

Policja odcięła kordonem okolice ulicy Grote Marktstraat, gdzie doszło do napaści i kontynuuje pościg za napastnikiem.

Do podobnego ataku doszło blisko rok temu w Amsterdamie, gdzie nożownik na głównym dworcu kolejowym ranił poważnie parę amerykańskich turystów. Policja uznała wtedy, że atak 19-letniego mężczyzny z Afganistanu miał podłoże terrorystyczne.

Czytaj więcej:

Atak terrorystyczny na London Bridge. Są ofiary

Policja: Sprawca ataku w Londynie był skazany za terroryzm

  Komentarze
  • Adam
   30 listopada 2019, 15:09

   Hmm ciemna karnacje coz za niespodzianka...

  • Wtorek
   2 grudnia 2019, 20:20

   Eskimosa szukają :)

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 27.11.2020
  GBP 5.024 złEUR 4.484 złUSD 3.761 złCHF 4.148 zł

  Sport


  Sport

  Reklama