Menu

Holandia: Minister zdrowia rezygnuje po omdleniu w parlamenie

Holandia: Minister zdrowia rezygnuje po omdleniu w parlamenie
Holenderski minister ds. opieki zdrowotnej Bruno Bruins, odpowiedzialny za walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, zrezygnował wczoraj z powodu wyczerpania. Dzień wcześniej zemdlał podczas debaty parlamentarnej.
Reklama

Bruins źle się poczuł w środę wieczorem podczas dyskusji na temat koronawirusa. 56-letni minister przyznał potem, że był wyczerpany po tygodniach intensywnej pracy.

Jego obowiązki przejmie minister ds. zdrowia i opieki społecznej Hugo de Jonge.

Liczba zakażeń koronawirusem w ciągu ostatniej doby wzrosła w Holandii o 409 - do 2 460. 18 osób zmarło, podnosząc łączną liczbę zgonów do 76 - poinformował Krajowy Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska (RIVM).

Wśród 2 460 zakażonych są 594 osoby pracujące w służbie zdrowia. Zmarli byli w wieku od 63 do 95 lat. Łącznie 489 pacjentów było lub jest hospitalizowanych.

Władze apelują o przestrzeganie podstawowych zasad higieny, w tym o mycie rąk i zasłanianie twarzy podczas kichania i kaszlu. Dodatkowo RIVM zaleca, aby Holendrzy przy powitaniach nie podawali sobie ręki.

Restauracje i bary decyzją władz zostały zamknięte.

Czytaj więcej:

Holandia: Kolejne cztery osoby zmarły, 278 nowych zakażeń koronawirusem

  Komentarze
  • Emi
   20 marca 2020, 07:40

   Kraje chronia starych ludzi, zeby zyli 100 lat i doili system w nieskonczonosc, a mlodzi maja tyrac i placic 80%podatku na to wszystko o zgadzac sie ze nic im sie nienalezy. A tymczasem te stare pierdy zamiast sie odizolowac, zeby wspomoc system, zeby sie nie zarazili, laza wszedzie do sklepow kupic kwiatuszki, do kosciolow itd iaja to gdzies. System przyzwyczail ich ze to inni maja o nich dbac, oni nic nie musza, im sie wszystko nalezy...

  • Wmawiaja wszystkim
   20 marca 2020, 08:06

   ze noszenie masek jest bez sensu , jak ktos ma maske i zakaszle czy kichnie przynajmniej w sklepie metrze czy gdziekolwiek bedzie nie pluje na innych bezposrednio , niektóre swiry to kaszla smarkaja plija na ulicy na patoge jak mozna czesto zauwazyc robia to specjalnie , ludzie to takie głupie istoty sterowane przez istoty w garniturach , jak sie okazuje nie mniej głupszych rozwalajac ten swiat , dzieci ich nawet swoich nie zal skoro to robia

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.01.2021
  GBP 5.114 złEUR 4.544 złUSD 3.740 złCHF 4.216 zł

  Sport


  Sport

  Reklama