Menu

Hiszpania: W czasie epidemii przybywa osób zainteresowanych rozwodem

Hiszpania: W czasie epidemii przybywa osób zainteresowanych rozwodem
Mieszkańcy Madrytu na Paseo de la Castellana. W stolicy Hiszpanii wiele ulic w czasie weekendu przeznaczonych jest tylko dla pieszych. (Fot. Getty Images)
W efekcie epidemii koronawirusa w Hiszpanii przybywa osób zainteresowanych złożeniem pozwu o rozwód - wynika z danych Hiszpańskiego Stowarzyszenia Adwokatów Rodzinnych (AEAFA).
Reklama

Jak poinformowała szefowa tej organizacji Maria Dolores Lozano, zjawisko nasiliło się od połowy marca wraz z wprowadzeniem w Hiszpanii restrykcji związanych ze stanem zagrożenia epidemicznego.

W rozmowie z dziennikiem "El Mundo" szefowa AEAFA stwierdziła, że konieczność pozostawania w domach i spędzania czasu z członkami rodziny doprowadziła do "wypalania się związków". Dodała, że podobne zjawisko miało dotychczas miejsce po okresach urlopowych.

Lozano ujawniła, że wraz z epidemią wzrosła w Hiszpanii znacząco nie tylko liczba wizyt u adwokatów mających związek z przygotowaniem procesu rozwodowego, ale też liczba osób, które z powodu spadku poziomu życia wskutek kryzysu chcą przed sądem obniżyć wysokość nałożonych na nie alimentów.

Innym zjawiskiem obserwowanym przez ekspertów AEAFA jest domaganie się przez wielu rozwiedzionych rodziców rekompensaty czasu od byłego współmałżonka z tytułu braku możliwości spotykania się ze swoimi dziećmi podczas obowiązkowej kwarantanny.

Wraz z wprowadzeniem przez rząd Pedra Sancheza ograniczeń związanych z korzystaniem z przestrzeni publicznej, hiszpańska kancelaria prawna Cebrian zaczęła promować szybkie, trwające maksymalnie 24 godziny rozwody.

W krążących po hiszpańskich miastach furgonetkach tej kancelarii małżonkowie mogą uzyskać rozwód w ekspresowym tempie w cenie 150 euro od osoby. Właściciele spółki Cebrian szacują, że wraz z epidemią liczba rozwodów w tym kraju może wzrosnąć w 2020 r. o 75 proc.

Czytaj więcej:

Hiszpania: Epidemia nasiliła problemy psychiczne obywateli

Hiszpania: Większość regionów przeszła do pierwszego etapu łagodzenia restrykcji

Hiszpania: Raport wojskowy przewiduje dwie nowe fale pandemii koronawirusa

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.05.2020
  GBP 5.054 złEUR 4.523 złUSD 4.150 złCHF 4.269 zł

  Sport


  Sport

  Reklama