Menu

Hiszpania: Potwierdzono obecność SARS-CoV-2 w cieku wodnym pod Madrytem

Hiszpania: Potwierdzono obecność SARS-CoV-2 w cieku wodnym pod Madrytem
Wczoraj władze Madrytu ogłosiły uruchomienie procedury dla turystów, u których stwierdzono zachorowanie na Covid-19. (Fot. Getty Images)
Hiszpańskie służby sanitarne potwierdziły obecność wirusa SARS-CoV-2 w cieku wodnym na terenie aglomeracji Madrytu. Zdaniem ekspertów, koronawirus obecny w wodzie w dużych ilościach mógł doprowadzić do pojawienia się nowego ogniska infekcji.
Reklama

Jak poinformowały władze Urzędu ds. Ochrony Przyrody (Seprona), wpływający do rzeki Manzanares ciek wodny odkryto w podmadryckim Getafe. Służby twierdzą, że ciek odprowadzający wody z kanalizacji został wykopany w sposób nielegalny.

"Pobrane próbki dowodzą, że obecność koronawirusa jest tam na tyle duża, że infekcja zagrażała zarówno mieszkającym w sąsiedztwie rzeki osobom, jak i środowisku naturalnemu w stołecznej aglomeracji" - poinformowała Seprona.

Z oświadczenia służb sanitarnych wynika, że ryzyko zakażenia stanowiły już same opary unoszące się nad wodą z cieku wpływającego do rzeki Manzanares. "Zainfekowanych mogło zostać bardzo dużo osób" - wynika z oświadczenia.

Wczoraj władze Madrytu ogłosiły uruchomienie procedury dla turystów, u których stwierdzono zachorowanie na Covid-19. Mają być oni kierowani do stołecznego szpitala Gregorio Maranon. Urlopowicze z lekkimi objawami choroby będą mogli odbyć kwarantannę w położonym niedaleko tej placówki hotelu Ayre Gran.

Według szacunków ministerstwa zdrowia Hiszpanii, wśród ponad 70 aktywnych ognisk koronawirusa najwięcej zakażeń wystąpiło w ostatnich dniach na terenie Katalonii, Aragonii, Kastylii-La Manchy, Andaluzji oraz w Galicji.

Do czwartkowego popołudnia na terenie Hiszpanii zanotowano 28 401 ofiar śmiertelnych Covid-19, a także 253 056 przypadków infekcji.

Czytaj więcej:

Naukowcy: Koronawirus obecny w ściekach Barcelony już w marcu 2019 roku

Hiszpania: Przeciwciała SARS-CoV-2 ma tylko 5,2 proc. mieszkańców kraju

Hiszpania: Coraz więcej nowych ognisk koronawirusa

  Komentarze
  • Lidia
   11 lipca, 11:35

   Coz za zdziwienie LOL ... przecie ten s'wirus' rosnie juz na drzewach i w owocach, jest w papajach ogorkach malinkach i w bakach z tylka. Cala ziemia juz nim przesiakla. Pewno z chmur nawet kapie w deszczu... lol
   Juz sie tego czytac nie da... wirus tu, wirus tam... obudzili sie... zeby tak zrobili dochodzenie na wirusy opryzczki to tez by odkryli ze sa wszedzie. A to przynajmniej moglo by przyniesc korzysc uswiadamiajac spoleczenstwo. A tu o wyimaginowanym kosmicie over n over again.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 06.08.2020
  GBP 4.901 złEUR 4.410 złUSD 3.724 złCHF 4.100 zł

  Sport


  Sport

  Reklama