Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Hiszpania: Podczas próby wtargnięcia do Melilli zginęło co najmniej 31 osób

Hiszpania: Podczas próby wtargnięcia do Melilli zginęło co najmniej 31 osób
Sytuacja w hiszpańskiej enklawie staje się coraz bardziej dramatyczna. (Fot. Getty Images)
Podczas piątkowej próby wtargnięcia przez nielegalnych imigrantów do Melilli, hiszpańskiej enklawy sąsiadującej z Marokiem, zginęło co najmniej 31 osób - podał madrycki dziennik “La Razon”, powołując się na źródła w placówkach służby zdrowia marokańskiej prowincji Nador.
Reklama
Reklama

Gazeta przypomina, że rząd Maroka informuje jedynie o 18 ofiarach śmiertelnych, twierdząc, że zabici to członkowie grupy około 1 500 forsujących granicę obywateli państw Afryki subsaharyjskiej. Zaprzeczono jakoby wśród ofiar byli funkcjonariusze marokańskich sił bezpieczeństwa.

Wyższą niż rząd liczbę ofiar podają marokańskie i hiszpańskie organizacje praw człowieka. Twierdzą, że potwierdzono dotychczas 27-29 zgonów.

Tymczasem z opublikowanego w internecie przez Marokańskie Stowarzyszenie Praw Człowieka (AMDH) filmu wynika, że zabitych podczas próby wtargnięcia do Melilli może być nawet ponad 50 osób. Na nagraniu widać dziesiątki ciał afrykańskich imigrantów złożone w jednym miejscu i otoczone przez marokańską policję.

Według hiszpańskich mediów, podczas próby wdarcia się do Melilli imigranci używali pałek, noży, a także polewali policjantów kwasem. Część ofiar, jak twierdzi m.in. dziennik "El Pais", miała spaść z jednego ze zboczy w pobliżu ogrodzenia granicznego z Melillą.

Czytaj więcej:

Hiszpania: Opozycja domaga się betonowych murów w enklawach. Płot buduje też Maroko

  Komentarze
  • Franek
   27 czerwca, 10:54

   Gdzie PO Sterczewski Ochojka
   Komisja Europejska Tsue ...
   No tak tam nie ma bo oficjalnie ponad 900 tys "lekarzy"z Afryki mimo uplywu 2 lat pobytu w Niemczech nie pracuje ...

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 12.08.2022
  GBP 5.5357 złEUR 4.6832 złUSD 4.5459 złCHF 4.8318 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama