Menu

Hiszpania: Najlepsi szefowie kuchni wezwali klientów do wierności gastronomii

Hiszpania: Najlepsi szefowie kuchni wezwali klientów do wierności gastronomii
Ferran Adria to jeden z najbardziej uznawanych na świecie autorytetów kulinarnych z Hiszpanii. Teraz wziął udział w specjalnej kampanii na rzecz sektora gastronomicznego. (Fot. Getty Images)
42 czołowych szefów kuchni z Hiszpanii, wyróżnionych gwiazdkami Michelin, wzięło udział w kampanii Estrella Damm, jednego z krajowych producentów piwa. W trwającym ponad minutę nagraniu wezwali oni konsumentów do wierności placówkom gastronomicznym w czasie pandemii - podał dziennik 'El Periodico'.
Reklama
Reklama

W gronie uczestników kampanii jest uznawany za jednego z najlepszych szefów kuchni Ferran Adria. Kierowana przez niego kiedyś restauracja El Bulli uchodziła za najlepszą restaurację na świecie, a w 2002 r. i w latach 2006-2008 branżowy magazyn "Restaurant" przyznawał jej najważniejszy tytuł w sektorze gastronomicznym.

W nagraniu nakręconym przez właściciela piwa Estrella Damm, okrzykniętym już "manifestem szefów kuchni", czołowi gastronomowie Hiszpanii zapewnili swoich klientów, że pozostaną wierni kilku zasadom, m.in. całkowitemu zaangażowaniu w pracę, współpracy z najlepszymi dostawcami surowców, a także poświęceniu dla dobra konsumentów.

"Będziemy badać, unowocześniać oraz tworzyć" - zadeklarowali hiszpańscy szefowie kuchni, zapewniając, że ogłaszają swój manifest "z pokorą". Przypomnieli, że wskutek epidemii koronawirusa ich sektor poniósł dotkliwe straty.

Według firmy konsultingowej The NPD Group, sektor gastronomiczny w Hiszpanii w całym 2020 r. stracił z powodu Covid-19 około 15,5 mld euro, czyli ponad 42 proc. swoich obrotów z 2019 r.

Rekordowy spadek wpływów restauracji, kawiarni i barów w Hiszpanii wynikał ze spadku liczby wizyt konsumentów o 39 proc.

Od kilku tygodni w poszczególnych regionach Hiszpanii przedsiębiorcy branży gastronomicznej organizują wiece, domagając się likwidacji ograniczeń w funkcjonowaniu barów oraz restauracji. Najwięcej z nich zorganizowano w Katalonii.

Czytaj więcej:

Hiszpania "pracuje" z UK nad korytarzami turystycznymi

Hiszpania: Brytyjscy turyści udawali chorobę, by wyłudzić odszkodowanie

Liczba bezrobotnych w Hiszpanii przekroczyła 4 miliony

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.04.2021
  GBP 5.2513 złEUR 4.5552 złUSD 3.8065 złCHF 4.1413 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama