Menu

Hiszpania: Lokalne populacje obawiają się zakażeń ze strony obcokrajowców

Hiszpania: Lokalne populacje obawiają się zakażeń ze strony obcokrajowców
W Hiszpanii rosną obawy o zdrowie turystów i ich przyjazd do kraju. (Fot. Getty Images)
W Hiszpanii przybywa protestów lokalnych społeczności przeciwko obcokrajowcom, którzy są - ich zdaniem - potencjalnymi nosicielami koronawirusa. W całym kraju poszukiwanych jest ponad 50 cudzoziemców, którzy przerwali kwarantannę.
Reklama

Większość protestów prowadzona jest przed ośrodkami dla nielegalnych imigrantów, którzy dotarli do Hiszpanii drogą morską z północnych brzegów Afryki. Manifestacje takie odbywały się już m.in. w Kartagenie oraz Murcji, na południowym wschodzie.

Nietypowy protest przeciwko migrantom prowadzony jest od środy w Tunte, na Gran Canarii, na Wyspach Kanaryjskich, gdzie w jednym z budynków byłej szkoły planowano umieścić około 80 imigrantów z Afryki przebywających na kwarantannie.

Okoliczna ludność nie tylko wyszła w geście sprzeciwu na ulice, ale również ustawiła na jednej z nich barykadę. Część z ponad stu uczestników protestu wdała się też w szarpaninę z przedstawicielami mediów oraz funkcjonariuszami policji.

W sobotę po południu hiszpańska żandarmeria poinformowała, że na terenie wspólnoty autonomicznej Murcji prowadzi poszukiwania 44 nielegalnych imigrantów z Algierii. Zbiegli oni ze szpitala polowego w Kartagenie, gdzie byli objęci kwarantanną. Dotychczas nie zostali odnalezieni.

W środę z ośrodka dla imigrantów w Algeciras, na południu kraju, zbiegło z kolei trzech innych nielegalnych imigrantów. Hiszpańskie służby potwierdziły, że poszukiwani Afrykańczycy są zakażeni koronawirusem.

Z kolei od niedzieli hiszpańskie służby poszukują dwóch osób z Belgii, które miały przejść test na obecność koronawirusa w regionie Galicji, na północnym zachodzie.

Ostatnia doba była pierwszą od kwietnia, kiedy liczba nowych zakażeń koronawirusem przekroczyła w Hiszpanii poziom 4 tys. W ciągu ostatnich 24 godzin zmarła kolejna osoba, a łączna liczba zmarłych na Covid-19 wynosi już 28 500.

Czytaj więcej:

Hiszpania: Rekordowo niska liczba zagranicznych turystów w czerwcu

W Hiszpanii ponad 8 tysięcy zakażeń przez weekend

Hiszpania: Premier Katalonii wezwał króla Filipa VI do abdykacji

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 24.09.2020
  GBP 4.947 złEUR 4.527 złUSD 3.883 złCHF 4.200 zł

  Sport


  Sport

  Reklama