Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Hiszpania: Chaos na południu kraju z powodu ulewnych deszczów

Hiszpania: Chaos na południu kraju z powodu ulewnych deszczów
Ulewne deszcze dotarły nad Hiszpanię w piątek, paraliżując wschodnią i południową część kraju. (Fot. Getty Images)
Padające w Hiszpanii od piątku ulewne deszcze i burze doprowadziły do chaosu komunikacyjnego na południu kraju; są nieprzejezdne drogi i zablokowane linie kolejowe. Na skutek powodzi zginęła jedna osoba.
Reklama

Jak podała obrona cywilna, ofiarą jest 45-letni strażak. Mężczyzna zginął podczas akcji ratowniczej w miejscowości Campillos, w prowincji Malaga.

"Mężczyzna zaginął po wyjściu z wozu strażackiego podczas powodzi. Jego ciało zostało już odnalezione" - poinformowano w komunikacie.

Dzisiaj przed południem nieprzejezdnych było kilkadziesiąt tras szybkiego ruchu na terenie wspólnoty autonomicznej Andaluzji. Największe utrudnienia w komunikacji panowały w prowincjach Malaga i Sewilla, gdzie w ciągu ostatniej doby straż pożarna interweniowała ponad 1000 razy.

Najbardziej tragiczny przebieg załamanie pogody miało w gminie Serrania de Ronda, gdzie wezbrane rzeki zalały okoliczne miejscowości, porywając zaparkowane auta. (Fot. Getty Images)

Najbardziej tragiczny przebieg załamanie pogody miało w gminie Serrania de Ronda, gdzie w ciągu zaledwie kilku godzin spadło 340 litrów deszczu na metr kwadratowy, a wezbrane rzeki zalały okoliczne miejscowości, porywając zaparkowane auta. Wezbrane wody rzeki Guadalevin zniszczyły tam m.in. fragmenty arabskich konstrukcji z XIII wieku.

W Andaluzji przez połamane drzewa i duże kamienie przeniesione przez wodę zablokowanych było także kilka linii kolejowych. Najtrudniejsza sytuacja panuje w prowincji Malaga, gdzie w wielu szkołach odwołane zostały zajęcia.

Ulewne deszcze dotarły nad Hiszpanię w piątek, paraliżując wschodnią i południową część kraju. Tamtego dnia z powodu załamania pogody do szkół i na uczelnie nie poszło kilkaset tysięcy uczniów i studentów na terenie wspólnot autonomicznych Walencji oraz Katalonii.

Bieżący rok jest jednym z najtragiczniejszych w Hiszpanii w ostatniej dekadzie z powodu powodzi. W trakcie pięciu intensywnych ulew, jakie w 2018 roku przeszły przez ten kraj, zginęło łącznie 19 osób. Równie tragiczny był 2010 rok, kiedy na skutek czterech silnych opadów deszczu straciło życie 16 osób.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.09.2019
  GBP 4.888 złEUR 4.341 złUSD 3.941 złCHF 3.965 zł

  Sport


  Reklama