Menu

Hays Travel przejmuje placówki i część pracowników Thomasa Cooka

Hays Travel przejmuje placówki i część pracowników Thomasa Cooka
Thomas Cook, najstarsze i jedno z największych biur podróży na świecie, upadło 23 września br. (Fot. Getty Images)
Firma turystyczna Hays Travel wykupi 555 oddziałów zbankrutowanego biura podróży, a także zatrudni 2 500 spośród 9 000 brytyjskich pracowników Thomasa Cooka.
Reklama

"Jesteśmy firmą odnoszącą sukcesy. Mamy nadzieję, że sprzedaż będzie szła dobrze - we wszystkich placówkach" - oświadczył wczoraj po zawarciu umowy z syndykiem masy upadłościowej John Hays, założyciel i szef Hays Travel.

Dodał, że transakcja ta pozwoli jego firmie na zaistnienie w wielu częściach kraju, gdzie dotychczas jej obecność była niewielka.

Hays wyjaśnił, że nie może dać twardych gwarancji utrzymania wszystkich placówek, bo to zależy od umów zawartych z wynajmującymi nieruchomości; poza tym w niektórych miejscach dublują się one z biurami jego macierzystej firmy. Ma on jednak nadzieję, że biura Thomasa Cooka - już pod szyldem Hays Travel - zostaną otwarte w ciągu kilku dni.

Hays zatrudni 2 500 pracowników Thomasa Cooka. (Fot. Getty Images)

"To transakcja zmieniająca wszystko, bo prawie potrajamy liczbę placówek i podwajamy liczbę pracowników, ale także dla branży, która zatrzyma najbardziej utalentowanych ludzi" - wyjaśnił Hays. Nie chciał ujawniać żadnych szczegółów transakcji, poza tym, że przejęcie zostało sfinansowane bez zaciągania żadnych długów.

Hays Travel, będący własnością Johna Haysa i jego żony, to największe niezależne biuro turystyczne w Wielkiej Brytanii, choć w porównaniu z Thomasem Cookiem jest znacznie mniejszym graczem na rynku - do tej pory miało 190 placówek i zatrudniało 1 900 osób.

Thomas Cook, najstarsze i jedno z największych biur podróży na świecie, upadło 23 września br. z powodu długów przekraczających 1,7 mld funtów.

Wskutek jego bankructwa za granicą pozostało ponad 150 tys. przebywających akurat na wakacjach obywateli Wielkiej Brytanii, których sprowadzaniem do kraju musiał się zająć brytyjski rząd. Firma zatrudniała ok. 22 tys. osób w kilkunastu krajach, z czego 9 000 w Wielkiej Brytanii.

 

Czytaj więcej:

Koniec akcji Matterhorn: 150 tys. klientów Thomasa Cooka już w UK

Prezes Thomas Cook "prawie płakał", gdy zwalniał 9 tys. osób

Problemy Thomasa Cooka narastały od lat

Biuro podróży Thomas Cook ogłosiło upadłość

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.10.2019
  GBP 4.967 złEUR 4.284 złUSD 3.850 złCHF 3.897 zł

  Sport


  Reklama