Menu

Harry i Meghan niszczą klimat? Gwiazdy bronią książęcej pary

Harry i Meghan niszczą klimat? Gwiazdy bronią książęcej pary
Książęcej parze zarzucono hipokryzję. (Fot. Getty Images)
Fala krytyki wylała się na Harry'ego i Meghan Markle po tym, jak polecieli na wakacje prywatnym, 'nieekologicznym' odrzutowcem. W obronie księcia i księżnej Sussex stanęły gwiazdy, m.in Elton John i Pink.
Reklama

Harry i Meghan spotkali się z zarzutami o hipokryzję, gdy w ciągu zaledwie 11 dni odbyli cztery prywatne podróże odrzutowcami. "Wybór takiego środka transportu, zamiast skorzystania z samolotu rejsowego, jest sprzeczny z ich publicznymi oświadczeniami na temat kwestii ekologicznych" - grzmiały brytyjskie media.

W obronie członków rodziny królewskiej stanął sam Elton John, twierdząc, że odrzutowiec jest jego własnością i sam zapłacił za podróż książęcej pary. To m.in. do jego posiadłości w Nicei polecieli w sierpniu Sussexowie. 

Elton John: "Czuję się w obowiązku zapewnić Harry'emu i jego rodzinie ochronę". (Fot. Getty Images)

Gwiazdor napisał w mediach społecznościowych, że był "głęboko zaniepokojony zniekształconymi i złośliwymi komentarzami pod adresem Harry'ego i Meghan", którzy korzystali z jego samolotu, dodając, że ich loty były neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla.

"Ponieważ wspieram księcia Harry'ego w kwestiach ochrony środowiska, upewniłem się, żeby ich lot był bezemisyjny" - napisał Elton John na Twitterze.

Dodał, że matka księcia Harry'ego, księżna Diana, była jedną z jego najdroższych przyjaciółek. "Czuję się w obowiązku zapewnić Harry'emu i jego rodzinie ochronę przed niepotrzebną ingerencją prasy, która przyczyniła się do przedwczesnej śmierci Diany" - podkreślił.

Pink: "Cieszę się, że ludzie stają w obronie księcia i księżnej Sussex". (Fot. Getty Images)

"Po roku wytężonej pracy i oddaniu na rzecz organizacji charytatywnych, David (partner Johna - przyp. red.) i ja chcieliśmy zapewnić prywatne wakacje młodej rodzinie w bezpiecznym i spokojnym miejscu. Żeby mieli tak potrzebną ochronę, zaproponowaliśmy im lot prywatnym samolotem. To był mój samolot i ja za wszystko zapłaciłem" - zaznaczył Elton John.

Za książęcą parą wstawiła się też amerykańska piosenkarka Pink. "Cieszę się, że ludzie stają w obronie księcia i księżnej Sussex. Sposób, w jaki niektórzy ich traktują, jest najgorszą publiczną formą zastraszania, z jaką spotkałam się od dłuższego czasu. To jest poza kontrolą. Bądźmy wszyscy milsi, ok? Pokażmy naszym dzieciom, że fajnie jest być miłym" - napisała na Twitterze gwiazda.

  Komentarze
  • XXX
   21 August 2019, 12:10

   Bogaci i przy wladzy bronia bogatych i przy wladzy, WIELKIE ZASKOCZENIE! Elita sie bawi, ale to my, zwykli ludzie, jedzac mieso i uzywajac slomek zabilismy planete?!?

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 12.08.2020
  GBP 4.903 złEUR 4.412 złUSD 3.756 złCHF 4.101 zł

  Sport


  Sport

  Reklama