Menu

Gwiazdy z Hollywood właścicielami walijskiego klubu piłkarskiego Wrexham

Gwiazdy z Hollywood właścicielami walijskiego klubu piłkarskiego Wrexham
Wrexham Football Club (na zdj. siedziba klubu) jest najstarszym klubem piłkarskim w Walii oraz jednocześnie trzecim najstarszym klubem na świecie. (Fot. Wikimedia)
Za dwa i pół miliona dolarów znani hollywoodzcy aktorzy Ryan Reynolds i Rob McElhenney kupili jeden z najstarszych klubów piłkarskich świata - walijski Wrexham. 'To się dzieje naprawdę' - cieszy się Reynolds.
Reklama

Zakup klubu, którego historia liczy 156 lat, występującego jednak od 2008 r. w piątej lidze angielskiej, poprzedziły rozmowy z kibicami. To bowiem fani są od 2011 r. właścicielami tej amatorskiej obecnie drużyny. 98 procent z nich zagłosowało za sprzedażą klubu aktorom z Hollywood.

Inwestorzy zza oceanu nakreślili plany rozwoju klubu nazywając zespół "śpiącym gigantem". Jak zapowiedzieli aktorzy, w planach podniesienia wartości klubu jest… wykorzystanie nazwy i historii zespołu w produkcji filmowej.

"Powinniśmy myśleć o Wrexham tak jak kibic Man U myśli o Man U. Zaangażuj się w klub, zaangażuj się w budowanie społeczności" - zaapelował do fanów McElhenney.

Dokumenty świadczące o sfinalizowaniu transakcji nowi właściciele mają zaprezentować w jednym z telewizyjnych show.

O przejęciu Wrexham przez aktorski duet zrobiło się głośno we wrześniu. Wówczas zainteresowanie kupnem potwierdził oficjalnie Reynolds i przyznał, że czekał na to osiem lat.

"To trzeci z najstarszych klubów na tej planecie i nie wiemy, dlaczego nie może zyskać uznania na całym świecie. Naszą intencją jest stanie się częścią historii Wrexham, a nie uczynienie, by Wrexham stało się częścią naszej historii" - zapewniał Reynolds, znany m.in. z filmu "Deadpool", który już wcześniej miał kontakt ze światem piłki nożnej. Od 2016 roku jest jednym z udziałowców innego walijskiego klubu - Swansea City.

W latach 1972-1996 piłkarze Wrexham wystąpili w ośmiu edycjach europejskiego Pucharu Zdobywców Pucharu. Najdalej zaszli w sezonie 1975/76, kiedy to w drugiej rundzie wyeliminowali Stal Mielec (2:0 u siebie, 1:1 na wyjeździe), a odpadli w ćwierćfinale w dwumeczu z RSC Anderlecht (1:1 i 0:1).

Spektakularnym triumfem Wrexham było jednak pokonanie w 1992 roku w trzeciej rundzie Pucharu Anglii ówczesnego mistrza rozgrywek na wyspach - Arsenalu Londyn 2:1. 

Czytaj więcej:

Aktorzy Ryan Reynolds i Rob McElhenney chcą kupić klub piłkarski z Walii

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 24.11.2020
  GBP 5.028 złEUR 4.471 złUSD 3.763 złCHF 4.130 zł

  Sport


  Sport

  Reklama