Menu

Greta Thunberg chce zastrzec swoje nazwisko

Greta Thunberg chce zastrzec swoje nazwisko
Aktywistka będzie znakiem towarowym. (Fot. Getty Images)
Szwedka Greta Thunberg wraz z rodziną wniosła o ochronę prawną swojego imienia i nazwiska. Słynna aktywistka klimatyczna chce także zarejestrować znak towarowy dla nazwy ruchu 'Fridays for Future' oraz logo strajku szkolnego.
Reklama

Thunberg napisała na Twiterze, że ani ona, ani inni uczestnicy strajków szkolnych nie interesują się znakami towarowymi, ale ich ochrona stała się konieczna, gdyż jej imię, jak stwierdziła aktywistka, "jest wielokrotnie używane w kontekstach niezgodnych z wartościami ruchu".

Według medialnych doniesień, w szwedzkim Urzędzie Patentowym i Rejestracyjnym (PRV) wnioski Grety o ochronę znaków towarowych obejmują obszar Unii Europejskiej. Instytucją właściwą do ich rozpatrzenia jest mieszczący się w hiszpańskim Alicante Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO).

Formalnie wnioskodawcą jest fundacja The Greta Thunberg and Beata Ernman Foundation, założona w Sztokholmie przez rodziców aktywiski. W udostępnionych przez EUIPO wnioskach o rejestrację nazw "Greta Thunberg", ruchu piątkowych demonstracji "Fridays for Future" oraz znaku oraz grafiki "Skolstrejk foer klimatet" (strajk szkolny dla klimatu) wskazano cztery obszary dotyczące towarów lub usług.

Rodzina Thunberg chce chronić swoją markę w reklamie, w tym m.in. w zarządzaniu działalnością gospodarczą oraz usługach marketingowych i promocyjnych w celu zwiększenia świadomości społecznej w zakresie spraw i inicjatyw społecznych.

Drugi punkt dotyczy ubezpieczeń, działalności finansowej, bankowości oraz majątku ruchomego. Trzeci punkt ma związek m.in. z nauczaniem, kształceniem, rozrywką, działalnością wydawniczą i reporterską. Ochrona ma dotyczyć organizacji konferencji, wystaw i zawodów w zakresie spraw i inicjatyw środowiskowych. Natomiast punkt czwarty dotyczy usług naukowych oraz technicznych. 

Czytaj więcej:

Greta Thunberg: "Nie oczekuję, że ludzie zrezygnują z samolotów"

Greta Thunberg człowiekiem roku "Time'a"

Greta Thunberg opublikowała zdjęcie z pociągu i wywołała burzę

Greta Thunberg w Davos: Nic nie zrobiono dla klimatu

  Komentarze
  • Kronos
   31 stycznia, 07:25

   :D Buduje sobie własną firme i juz za kilkadziesiat lat na aukcjach....paznokiec ze srodkowego palac Grety.T ,pukiel włosów ktore wyrwala sibie Greta po spotkaniu z Trampem,flakonik łez przelanych po przemowieniu jak zniszczono jej dziecinstwo.:D
   Dajcie jej chłopa bo Ona zbzikuje ..na hormony nie poradzisz chce natury wiec facet jej potrzebny naturalnie :D

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 06.04.2020
  GBP 5.203 złEUR 4.561 złUSD 4.226 złCHF 4.320 zł

  Sport


  Reklama