Menu

Grecja otworzy się na turystów już 15 maja

Grecja otworzy się na turystów już 15 maja
Stawka jest wysoka, bo sektor turystyczny odpowiada za jedną piątą PKB Grecji. (Fot. Getty Images)
Grecja powinna być gotowa na otwarcie się dla turystów od 15 maja - poinformował wczoraj premier tego kraju Kyriakos Micotakis. Dodał, że pandemia koronawirusa wykazuje w Grecji oznaki stabilizacji dzięki kampanii szczepień.
Reklama
Reklama

"Szczepionki, testy i lepsza pogoda dają nam pewność, że ta bezprecedensowa pandemia dobiega końca" - podkreślił Micotakis.

Zaznaczył jednak, że wskaźniki zakażeń są nadal wysokie i ludzie nie powinni podróżować podczas świątecznego weekendu, który rozpoczyna się 30 kwietnia: "Podkreślam, że naszym celem jest bezpieczna Wielkanoc i bezpieczne lato".

Grecki rząd już wcześniej zapowiadał, że ma nadzieję na przywrócenie od połowy maja ruchu turystycznego, sektora odpowiadającego za jedną piątą PKB Grecji. Wzrost liczby infekcji w ostatnich dniach podał jednak w wątpliwość te zapewnienia.

Jak przypomina agencja Reutera, Grecja wyszła z pierwszej fali pandemii w lepszej kondycji niż wiele bogatszych krajów europejskich. Jednak w ostatnich miesiącach dotkliwie odczuła nawrót epidemii, a szybki wzrost liczby infekcji paraliżował służby medyczne w całym kraju.

Micotakis wyjaśnił, że mapa drogowa odnośnie pandemii zależy obecnie od tego, czy nie będzie kolejnego wzrostu liczby zakażeń, ale dodał, że restauracje powinny być otwarte od 3 maja, a szkoły od 10 maja.

Rząd grecki rozpoczął w tym miesiącu masową dystrybucję bezpłatnych zestawów do testowania w domu, co ma pomóc w przezwyciężaniu pandemii.

Wczoraj w Grecji odnotowano 3 015 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 86 zgonów. Całkowita liczba infekcji i przypadków śmiertelnych Covid-19 wynosi odpowiednio 323 644 i 9 713.

Czytaj więcej:

Grecja: "Zapraszamy mieszkańców UK na wakacje"

Polska współpracuje z UE, by do 25 czerwca wprowadzić "paszport covidowy"

Anglia: Od maja tylko 8 krajów "pojawi się na zielonej liście podróży"

Grecja znosi kwarantannę dla turystów z Wielkiej Brytanii i UE

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.09.2021
  GBP 5.3828 złEUR 4.6308 złUSD 3.9460 złCHF 4.2789 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama