Menu

Grecja: Trzęsienie ziemi u wybrzeży Krety

Grecja: Trzęsienie ziemi u wybrzeży Krety
Na Krecie przebywa obecnie wielu turystów. (Fot. Getty Images)
Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,2 wystąpiło dziś rano u wybrzeży greckiej wyspy Kreta - poinformował Instytut Geodynamiki Obserwatorium Narodowego w Atenach. Według wstępnych informacji, nie ma ofiar w ludziach, ani znaczących szkód materialnych.
Reklama

Ziemia zatrzęsła się o godz. 7:40 czasu lokalnego na głębokości 66 km i 33 km na południe od Iraklionu (Heraklionu), głównego miasta tej największej greckiej wyspy.

Trzęsienie ziemi było odczuwalne również na innych wyspach na Morzu Egejskim; tam również nie zgłoszono żadnych szkód materialnych.

Ze względu na dużą głębokość "trzęsienie ziemi nie martwi sejsmologów" - przekazali eksperci w radiu Skai. Wystąpiło 12 dni po wstrząsach w okolicach Aten, które były silnie odczuwalne w stolicy Grecji, przeżywającej szczyt sezonu turystycznego. W wyniku tego trzęsienia odnotowano poważne zakłócenia w łączności telefonicznej, a jedna osoba została lekko ranna.

Trzęsienia ziemi w Grecji występują coraz częściej. (Fot. Getty Images)

Grecja leży na głównych uskokach geologicznych i trzęsienia ziemi są tam częste, choć przeważnie bez ofiar.

W lipcu 2017 roku w trzęsieniu ziemi o magnitudzie 6,7 na wyspie Kos w południowo-wschodniej części Morza Egejskiego zginęły dwie osoby i odnotowano duże zniszczenia. W 1999 roku 143 osoby zginęły w trzęsieniu ziemi o magnitudzie 5,9 w Atenach i okolicy.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 04.08.2020
  GBP 4.883 złEUR 4.406 złUSD 3.736 złCHF 4.081 zł

  Sport


  Sport

  Reklama