Menu

"Get ready for Brexit": Wystartowała rządowa kampania

"Get ready for Brexit": Wystartowała rządowa kampania
W najbliższych dniach na brytyjskich ulicach pojawią się takie billboardy. (Fot. Cabinet Office)
Brytyjski rząd rozpoczął kampanię informacyjną, w której zachęca społeczeństwo, aby 'przygotowało się na Brexit' ('Get ready for Brexit'. Jej koszt szacowany jest nawet na 100 mln funtów - informuje BBC.
Reklama

Kampanię zapoczątkowało wczoraj uruchomienie strony internetowej gov.uk/brexit. Billboardy i reklamy w mediach społecznościowych pojawią się w najbliższych dniach, a reklamy telewizyjne zostaną wyemitowane jeszcze w tym miesiącu. Będą też ulotki, seminaria internetowe i stoiska informacyjne podczas różnych wydarzeń.

Koszt kampanii szacowany jest na 100 milionów funtów. "Jeśli to prawda, to taki budżet byłby dwa razy większy niż roczne wydatki National Lottery na reklamę" - zauważa Benedict Pringle, autor bloga politadvertising.co.uk.

"Jeśli więc pomyślisz, jak często widzisz reklamę loteryjną, a następnie pomnożysz to przez dwa, to łatwo sobie wyobrazić, jak często w ciągu najbliższych dwóch miesięcy będziemy oglądać rządową kampanię, m.in. w przerwach reklamowych podczas emisji Coronation Street,The Great British Bake Off  i transmisji meczów" - podkreśla Pringle.

Gove: Musimy wziąć "wspólną odpowiedzialność" za przygotowanie się na opuszczenia UE 31 października. (Fot. Getty Images)

Jak podaje BBC, kampania skierowana jest przede wszystkim do do brytyjskich firm eksportujących do UE oraz obywateli Wielkiej Brytanii, którzy po Brexicie zamierzają podróżować do Europy.

Michael Gove, który przewodzi pracom zespołu roboczego ds. bezumownego Brexitu, przekonuje, że celem kampanii jest "zachęcenie do wzięcia wspólnej odpowiedzialności za przygotowania do opuszczenia UE 31 października".

Wcześniej Gove został skrytykowany przez stowarzyszenie handlu detalicznego za stwierdzenie, że "w przypadku Brexitu bez umowy nie zabraknie świeżej żywności i leków". The British Retail Consortium stwierdziło, że jego wypowiedź w programie BBC "Andrew Marr Show"  była "kompletnie nieprawdziwa".

"Sunday Times" opisał w sierpniu zbiór utajnionych rządowych dokumentów na temat przygotowań do wyjścia z UE bez umowy, z których wynika, że Wielka Brytania będzie borykała się z brakami żywności, leków i paliwa oraz z chaosem i opóźnieniami w transporcie przez kanał La Manche. 

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 18.09.2020
  GBP 4.881 złEUR 4.457 złUSD 3.759 złCHF 4.138 zł

  Sport


  Sport

  Reklama

  Brexit - Najważniejsze wiadomości