Menu

Gdzie pracuje się najlepiej w UK? Londyn w czołówce

Gdzie pracuje się najlepiej w UK? Londyn w czołówce
W Londynie do swojego miejsca zatrudnienia z przyjemnością chodzi 80 proc. pracowników. (Fot. Getty Images)
Północny wschód Anglii oraz brytyjska stolica to miejsca, gdzie ludzie najchętniej chodzą do pracy. Na dole zestawienia znalazła się Walia - informuje 'Metro'.
Reklama

Badanie przeprowadzone przez firmę emerytalną PensionBee ujawniło, że 84 proc. ludzi lubi pracować na północnym wschodzie Anglii. Na drugim miejscu znalazł się Londyn, gdzie do swojego miejsca zatrudnienia z przyjemnością chodzi 80 proc. pracowników.

Najmniej zadowoleni są ludzie w Walii - tam zaledwie 16 proc. cieszyło  z codziennego wstawania do pracy. Druga od końca - z 17 proc. szczęśliwych pracowników - była Irlandia Północna.

Analiza wykazała też, że nieco ponad jedna trzecia mieszkańców Wielkiej Brytanii uważa, że ich umiejętności odpowiadają ich pracy, a tylko 16 procent nazwałoby swoje zajęcie "prawdziwą pasją".

Najmniej szczęśliwych pracowników jest m.in. w sprzedaży detalicznej. (Fot. Getty Images)

Najszczęśliwszymi pracownikami są młodzi ludzie w wieku 16-34 lat, a najmniej zadowolone z obecnego zatrudnienia są osoby zbliżające się do emerytury.

Główne powody, dla których ludzie z trudem wstawali rano z łóżka, to stres, brak postępów i poczucie, że ​​nie uczą się niczego nowego. 

W jakim branżach pracują najszczęśliwsi ludzie? Jak podaje PensionBee, to sprzedaż, media marketing i prawo. Na dole zestawienia znalazły się: sektor detaliczny, gastronomia i rozrywka.

Czytaj więcej:

CBOS: Czego oczekują od rządu Polacy? Podniesienie zarobków na pierwszym miejscu

Życie w Londynie "niedostępne" dla ludzi z biedniejszych rodzin

Facebook w UK zatrudni dodatkowy tysiąc osób

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.09.2020
  GBP 5.052 złEUR 4.583 złUSD 3.923 złCHF 4.250 zł

  Sport


  Sport

  Reklama