Menu

"GPC": Powstały 2 mln nowych miejsc pracy

"GPC": Powstały 2 mln nowych miejsc pracy
Zdaniem gazety, w Polsce jest coraz więcej miejsc pracy. (Fot. Getty Images)
Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed poinformował na spotkaniu w Bielsku-Białej, że w ciągu ostatnich czterech lat w Polsce powstały ponad 2 mln nowych miejsc pracy - pisze dzisiejsza 'Gazeta Polska Codziennie'.
Reklama

Jak podaje gazeta, zdaniem resortu, przedstawiona przez rząd PiS propozycja płacy minimalnej sięgającej 4 tys. zł to projekt przyszłości. Będzie on realizowany w ciągu ok. pięciu lat.

Cytowana w artykule minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa wyjaśnia, że nie jest to skokowa podwyżka. "Zanim do tego dojdzie, gospodarka będzie już w innej kondycji. Dzisiaj mówimy o płacy minimalnej wynoszącej 2,6 tys. zł od 1 stycznia 2020 r." – dodaje na łamach "GPC" szefowa resortu.

"Pragnę jednak podkreślić, że podniesienie płacy minimalnej jest jednym z pierwszych kroków, aby skończyć z mitem, że w Polsce jest tania siła robocza" – zaznacza cytowana Borys-Szopa.

"GPC" pisze ponadto, cytując wiceministra Szweda, że idzie to w parze z likwidacją bezrobocia. "Stopa bezrobocia rejestrowanego, według szacunków naszego resortu, na koniec roku może wynieść 5,4 proc" - czytamy.

Czytaj więcej:

Rekordowo niskie bezrobocie w Polsce ograniczyło emigrację

Co Polska może zaoferować powracającym z emigracji?

"Puls Biznesu": Kryzys w Niemczech, więcej pracy w Polsce

  Komentarze
  • Denis
   8 października 2019, 15:56

   1678 zł miesięcznie lub 10 zł (2 funty) za godzinę - jeżeli to jest praca a nie niewolnictwo to w Polsce faktycznie jest mnóstwo pracy.
   W urzędzie dla bezrobotnych jak nie przyjmiesz oferty to zostajesz wykluczony na co najmniej pół roku i nie możesz się rejestrować czyli nawet jak nie masz pracy to w magiczny sposób nie jesteś również bezrobotny w statystykach - tak się robi CUD GOSPODARCZY

  • 20002
   8 października 2019, 16:19

   @Denis Za to w UK za najnizsza takie "luxury". Po tych wszystkich podwyzkach samemu zyc to chyba w kartonie pod mostem.

  • Bodzio
   9 października 2019, 07:25

   Lepiej klepać biedę w uk zdala od znajomych i chwalić się w jakich to luxusach się opływa , chodzić przygarbionej w pracy i na ulicy

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 10.07.2020
  GBP 4.994 złEUR 4.474 złUSD 3.965 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama