Menu

Fury wygrał z Wilderem i zdobył pas mistrza świata WBC wagi ciężkiej

Fury wygrał z Wilderem i zdobył pas mistrza świata WBC wagi ciężkiej
Tyson Fury ma powody do zadowolenia! (Fot. Getty Images)
Tyson Fury wygrał w siódmej rundzie z Deontayem Wilderem i zdobył pas bokserskiego mistrza świata WBC wagi ciężkiej. Anglik miał zdecydowaną przewagę nad niepokonanym dotąd Amerykaninem. Walka odbyła się w Las Vegas.
Reklama

"Król wrócił na swoje miejsce – na tron" – przekazał triumfator.

Pierwszy ich pojedynek odbył się pod koniec 2018 roku i zakończył remisem. W rewanżu dominował Fury, który odniósł 30. zwycięstwo na zawodowych ringach (21 przed czasem). Wilder wcześniej pokonał 42 rywali (41 KO).

Druga potyczka znakomitych pięściarzy od początku była bardzo ciekawa. Fury posłał na deski broniącego tytułu Wildera w trzeciej rundzie, a potem w piątej. Anglik był bardzo aktywny i zdeterminowany, by zwyciężyć przed czasem. W siódmym starciu w narożniku "dopadł" przeciwnika i znów trafił kilka razy, a sędzia przerwał walkę.

Wilder protestował, twierdząc, że może dalej boksować, ale później dodał: "Fury był lepszy, ale wrócę silniejszy". Po walce trafił do szpitala na badania.

Pojedynek wzbudzał wiele emocji. (Fot. Getty Images)

Pod względem liczby ciosów Fury zdecydowanie okazał się lepszy – 267 wyprowadził, a 82 doszły celu. Dla porównania – Wilder 141 uderzeń i 34 skuteczne.

Brytyjczyk zasłynął już wcześniej - pokonaniem w listopadzie 2015 roku Władimira Kliczki. Najpierw jednak zrezygnował z pasa mistrza świata IBF, a pasy WBO i WBA stracił, ponieważ z powodu kłopotów z alkoholem, narkotykami i depresją zrezygnował z rewanżu z Ukraińcem. W 2018 roku wrócił na ring po ponad dwóch latach przerwy.

"Ja wybieram się na bitwę, on wybiera się na bitwę. Myślę, że kibice nie będą zawiedzeni" - przyznał Fury przed rewanżem z Wilderem i miał rację.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 02.04.2020
  GBP 5.207 złEUR 4.577 złUSD 4.192 złCHF 4.332 zł

  Sport


  Reklama