Menu

Francja przygotowuje się do Brexitu bez umowy

Francja przygotowuje się do Brexitu bez umowy
"Dotarliśmy do kresu negocjacji na temat warunków Brexitu". (Fot. Getty Images)
Francja i jej unijni partnerzy przygotowują się do nieuporządkowanego Brexitu; UE w żadnym wypadku nie zaaprobuje odłożenia terminu wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii bez 'wiarygodnej, alternatywnej brytyjskiej strategii' - ogłosił wczoraj Pałac Elizejski.
Reklama

"Francja z żalem przyjmuje wynik dzisiejszego głosowania" - głosi komunikat Pałacu Elizejskiego wydany wczoraj wieczorem, po odrzuceniu w Izbie Gmin projektu umowy w sprawie Brexitu, przedstawionego przez brytyjski rząd.

Służby prasowe prezydenta Francji Emmanuela Macrona przypominają w oświadczeniu, że w sprawie uniknięcia twardej granicy między Irlandią a Irlandią Północną Unia Europejska zaoferowała Wielkiej Brytanii "dodatkowe gwarancje w grudniu, styczniu i marcu".

"Dotarliśmy do kresu negocjacji na temat warunków Brexitu" - ogłosił Pałac Elizejski. "Rozwiązanie kryzysu można znaleźć tylko w Londynie" - dodano.

We wczorajszym głosowaniu 391 brytyjskich posłów wypowiedziało się przeciwko przyjęciu rządowego projektu umowy wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, a za projektem głosowało 242 deputowanych.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 04.06.2020
  GBP 4.954 złEUR 4.435 złUSD 3.957 złCHF 4.119 zł

  Sport


  Sport

  Reklama

  Brexit - Najważniejsze wiadomości