Menu

Francja: Wieża Eiffla ewakuowana po alarmie bombowym

Francja: Wieża Eiffla ewakuowana po alarmie bombowym
Wieża Eiffela co roku jest odwiedzana przez 7 mln turystów. (Fot. Getty Images)
Paryska wieża Eiffla została ewakuowana dziś rano po tym, gdy policja otrzymała informację o podłożeniu w niej bomby. Sprawa jest badana przez służby - podała stacja BFMTV, powołując się na źródła w policji.
Reklama

Okolice wieży Eiffla do południa były zamknięte dla ruchu i odgrodzone przez policję - przekazał obecny na miejscu dziennikarz stacji.

Jak donoszą lokalne media, decyzja o ewakuacji zapadła po telefonie od anonimowej osoby, która poinformowała, że na miejscu znajdują się ładunki wybuchowe.

"Zadzwonił mężczyzna, krzyknął Allahu Akbar i oznajmił, że zamierza wysadzić wszystko w powietrze na wieży Eiffla" - relacjonuje źródło policyjne cytowane przez AFP. 

Służby prasowe spółki zajmującej się wieżą potwierdziły, że doszło do ewakuacji, ale nie chciały komentować jej powodu - poinformowała agencja Reutera.

Ok. 14:25 wieżę Eiffla ponownie otwarto, a zarządzająca obiektem firma SETE oświadczyła, że konstrukcja jest całkowicie bezpieczna oraz że był to pierwszy fałszywy alarm bombowy w tym roku.

Wieża Eiffla to jedna z najpopularniejszych atrakcji na świecie, która powszechnie uchodzi za symbol Paryża, a nawet całej Francji. W związku z dużym zainteresowaniem ze strony turystów, policja regularnie otrzymuje anonimowe informacje o bombie w tym miescu. Większość telefonów w tej sprawie okazuje się być nieprawdziwych.

W 2018 r. władze francuskiej stolicy zamontowały na wieży specjalne kiuloodporne szkła ochronne, które chronią turystów na wypadek zamachu terrorystycznego. 

Liczne grupy terrorystyczne w ostatnich latach groziły, że wysadzą słynną konstrukcję. Wśród nich były m.in. ugrupowania Al-Qaeda oraz Isis.

Wieża Eiffla jest również regularnym celem ataków tzw. ruchu żółtych kamizelek.

Czytaj więcej:

Polka zażartowała o bombie w bagażu. Interweniowały służby

Zażartował na lotnisku, że ma bombę. Nie poleciał na wakacje

Paryż: Polski "Spider Man" aresztowany na Wieży Montparnasse

Terroryści grozili pracownicy "Charlie Hebdo". Musiała uciekać z mieszkania

  Komentarze
  • Najwiekszymi
   23 września, 17:10

   bandziorami to sa ci co rzadza na tym swiecie a nie cywile w kamizelkach domagajacy sie sprawiedliwosci o swoje prawa nie ma co im sie dziwic , wmawiaja ludziom ze sa terrorystami zeby odwrocic uwage od samych siebie a przeciez to oni chca sie pozbyc 3,4 mld ludzi z tego swiata , i kto tu jest terrorysta , chca ludziom wszczepic niewidomo co i uwazaja sie za wladcow tego swiata

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.10.2020
  GBP 5.140 złEUR 4.633 złUSD 3.950 złCHF 4.333 zł

  Sport


  Sport

  Reklama