Menu

Francja: Policja zastrzeliła uzbrojonego mężczyznę, który groził przechodniom

Francja: Policja zastrzeliła uzbrojonego mężczyznę, który groził przechodniom
We Francji obowiązuje obecnie najwyższy stan zagrożenia terrorystycznego. (Fot. Getty Images)
Policja zastrzeliła dziś uzbrojonego mężczyznę, który groził przechodniom i zaatakował patrol policji w Awinionie na południu Francji - poinformowała policja. Według świadków, napastnik krzyczał 'Allahu Akbar'.
Reklama

Według świadków wyposażony w pistolet napastnik próbował atakować przechodniów na ulicy i krzyczał "Allahu Akbar". Do zdarzenia doszło około godz. 11:15 w dzielnicy Montfavet.

Wcześniej radio Europe 1 informowało, że napastnik uzbrojony był w nóż, ale w zaktualizowanej wersji artykułu na ten temat mówi już o broni palnej.

Patrol policji początkowo postrzelił mężczyznę gumową kulą, jednak ten nadal usiłował atakować policjantów. Funkcjonariusze użyli więc swojej broni służbowej – poinformowała policja. Podejrzany zmarł w wyniku odniesionych ran.

Według źródeł "Le Figaro", napastnik miał w przeszłości problemy ze zdrowiem psychicznym. Niedaleko miejsca zdarzenia znajduje się szpital z oddziałem psychiatrycznym.

Zdarzeniem w Awinionie nie zajęła się na razie Krajowa Prokuratura Antyterrorystyczna - informuje "Le Figaro".

Atak nastąpił dwie godziny po ataku w bazylice Notre Dame w Nicei, gdzie nożownik krzyczący "Allahu Akbar" zabił trzy osoby, a kilka innych ranił. Napastnik został ujęty.

Czytaj więcej:

Francja: Sceptycyzm wobec możliwości walki z islamizmem

Atak terrorystyczny w Nicei. Kobiecie ścięto głowę

  Komentarze
  • T1
   29 października 2020, 20:27

   ostatnio we francji mozna zauwazyc dosyc radykalne zmiany naprawde chyba macron otworzyl oczka moze spoleczenstwo mu w tym pomoglo a moze elity sie budza

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.01.2021
  GBP 5.092 złEUR 4.535 złUSD 3.725 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama