Menu

Francja: Paszport covidowy obowiązkowy w kinach, teatrach i halach sportowych

Francja: Paszport covidowy obowiązkowy w kinach, teatrach i halach sportowych
Branża: "Kina i teatry są traktowane jak czarne owce, ponieważ nie ma badań, że w tych miejscach dochodzi do zakażeń". (Fot. Getty Images)
Francuzi od dzisiaj muszą okazywać certyfikat sanitarny (dowód szczepienia lub test na Covid-19) w miejscach, w których zgromadzi się ponad 50 osób, tj. m.in. w kinach, teatrach, muzeach i halach sportowych.
Reklama
Reklama

Dzisiaj wszedł w życie dekret rządowy obniżający obowiązujący wcześniej limit osób z 1 000 do 50 w miejscach objętych przepustką sanitarną.

Część menedżerów kin boi się utraty widzów z powodu nowych restrykcji. Według prezesa Narodowej Federacji Kina Francuskiego Richarda Patry, kina i teatry są traktowane jak czarne owce, ponieważ nie ma badań, że w tych miejscach dochodzi do zakażeń.

"Obowiązek przedstawienia przepustki sanitarnej oznacza jednocześnie, że noszenie maseczek wewnątrz danych miejsc nie będzie obowiązkowe" - zapewnił minister zdrowia Olivier Veran.

Niektóre kina i muzea zapowiedziały jednak, że aby obejrzeć film lub pójść na wystawę, nadal trzeba będzie nosić maseczkę. Muzeum Luwr w Paryżu również ogłosiło, że noszenie masek pozostanie obowiązkowe.

Senat pracuje obecnie nad ustawą, która wprowadzi obowiązek posiadania certyfikatu sanitarnego w innych miejscach publicznych, m.in. w barach, restauracjach i w części transportu publicznego.

Dzisiaj rano zebrała się natomiast Rada Obrony, organ doradczy rządu i prezydenta, która dyskutuje ewentualne wprowadzenie kolejnych obostrzeń sanitarnych w przypadku rozszerzania się epidemii koronawirusa.

Czytaj więcej:

Wakacje w UE z paszportem immunologicznym. Wariant Delta budzi jednak obawy

Unijny "paszport covidowy" już działa we wszystkich krajach UE

Irlandia: Do pubu i restauracji tylko z certyfikatem covidowym

W Portugalii, Grecji i we Francji zaświadczenia sanitarne będą warunkiem wstępu

Francja weszła w czwartą falę Covid-19. "Delta zaraża błyskawicznie"

Od września wejście do klubów nocnych tylko dla zaszczepionych

  Komentarze
  • Brytyjka
   22 lipca, 01:51

   Propaganda na 100% zeby sie szczepic, chyba Macron nie wie w co sie pakuje.. Strajki sie szykuja, ale to chyba ulubiona rozrywka francuzow..

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.07.2021
  GBP 5.3349 złEUR 4.5747 złUSD 3.8851 złCHF 4.2208 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama