Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Formuła 1: Wyścig w Miami coraz bardziej realny

Formuła 1: Wyścig w Miami coraz bardziej realny
Zainteresowanie wyścigami F1 w USA jest coraz większe. (Fot. Getty Images)
Dyrektor generalny Formuły 1 Chase Carey potwierdził, że rozmowy dotyczące rozszerzenia od sezonu 2020 kalendarza o wyścig w Miami są bardzo zaawansowane. 'Komitet organizacyjny jest już praktycznie gotowy na zorganizowanie rundy mistrzostw świata' - przyznał szef Liberty Media.
Reklama

Organizatorzy po konsultacji z Międzynarodową Federacją Samochodową (FIA) początkowo proponowali, aby tor powstał w okolicach nabrzeża i portu. Projekt, który był już gotowy i pozytywnie oceniony przez ekspertów, nie został jednak zaakceptowany przez władze miasta i mieszkańców.

To spowodowało, że lokalizację obiektu przeniesiono w rejon stadionu piłkarskiego Hard Rock, na tereny będące w gestii promotora RSE Ventures. Nowa lokalizacja nie została zakwestionowana, obecnie trwają prace projektowe.

"Zainteresowanie wyścigami F1 w USA jest coraz większe, dlatego poważnie rozważamy rozszerzenie kalendarza o Miami. Oczywiście wiążę się to z wieloma problemami, ale generalnie podejście władz do Formuły jest pozytywne. Dzisiaj jednak jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o konkretach, projekt kalendarza na nowy sezon planujemy przedstawić w najbliższych tygodniach, wtedy wszystko będzie wiadomo" - dodał Carey.

Właściciele F1, Libery Media już w ubiegłym roku zapowiadali, że planują zwiększenie rund mistrzostw świata. Nieoficjalnie mówiło się nawet o rozszerzeniu z 21 tegorocznych do 25 w 2021 roku. Propozycja nie spotkała się z poparciem ze strony większości kierowców, skrytykowali ją m.in. mistrzowie świata - aktualny i były, tj. Brytyjczyk Lewis Hamilton (Mercedes) i Niemiec Sebastian Vettel (Ferrari).

"Spodziewamy się, że liczba wyścigów wzrośnie w ciągu kilku przyszłych lat. Oczywiście jest pewien limit, którego nie przekroczymy, ale zainteresowanie F1 w wielu krajach rośnie, stąd nasze działania" - przyznał dyrektor generalny.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.08.2019
  GBP 4.778 złEUR 4.366 złUSD 3.934 złCHF 4.005 zł

  Sport


  Reklama