Menu

Formuła 1: Początek w Austrii, osiem wyścigów w Europie

Formuła 1: Początek w Austrii, osiem wyścigów w Europie
5 lipca w Austrii Formuła 1 wraca na tory wyścigowe, ale niestety bez udziału kibiców... (Fot. Getty Images)
Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami mediów, tegoroczny sezon Formuły 1 rozpocznie się 5 lipca w Austrii, a w Europie zakończy 6 września we Włoszech. Zaplanowano osiem wyścigów w sześciu lokalizacjach. Kierowcy po dwa razy rywalizować będą w Austrii i Wielkiej Brytanii.
Reklama

"Przygotowania do Grand Prix Brazylii trwają bez zakłóceń, wyścig odbędzie się w obecności kibiców, tak jak to wcześniej było ustalone" – wyjaśnił brazylijski biznesman węgierskiego pochodzenia.

Rohonyi dodał, że zdaje sobie sprawę, iż tegoroczne rundy w Europie będą prawdopodobnie rozgrywane przy pustych trybunach, ale w Brazylii – jego zdaniem – nie ma takiej potrzeby.

"Wszystko zostanie tak zorganizowane, aby nikomu nie groziło żadne niebezpieczeństwo związane z pandemią koronawirusa" – dodał szef komitetu organizacyjnego GP Brazylii.

Obecnie trudno przewidzieć, czy tak się rzeczywiście stanie. W Brazylii dotychczas stwierdzono ponad 514 tysięcy przypadków zarażenia koronawirusem, zmarło 29 314 osób. To czwarte państwo na świecie pod względem ilości zgonów, po USA, Wielkiej Brytanii i Włoszech.

Właściciele Formuły 1 - Liberty Media - od wybuchu pandemii robią wszystko co możliwe, aby w miarę możliwości jak najbardziej ograniczyć możliwość zakażenia Covid-19. Stąd decyzja o możliwości rozgrywania wyścigów bez udziału publiczności.

Czytaj więcej:

Formuła 1: Kierowcy akceptują wyścigi przy pustych trybunach

Formuła 1: Pomoc premiera Johnsona dla wyścigu na Silverstone

Formuła 1: Ferrari chce zaskoczyć rywali

Formuła 1: Z powodu pandemii odwołano Grand Prix Holandii

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 09.07.2020
  GBP 4.991 złEUR 4.474 złUSD 3.949 złCHF 4.208 zł

  Sport


  Sport

  Reklama