Menu

Formuła 1: Nie ma zagrożenia wyścigu w Monako

Formuła 1: Nie ma zagrożenia wyścigu w Monako
F1 w Monako to sport niezwykle widowiskowy... (Fot. Getty Images)
Wyścig Formuły 1 o Grand Prix Monako odbędzie się w zaplanowanym terminie 23 maja, nie ma żadnego zagrożenia - napisali w komunikacie działacze Automobile Club de Monaco.
Reklama

W ten sposób dementują pojawiające się informacje, że podobnie jak w poprzednim sezonie, wyścig z powodu pandemii Covid-19 może zostać odwołany.

Spekulacje dotyczące możliwości odwołaniu wyścigu w Monako, ale także w Azerbejdżanie i Kanadzie, pojawiły się po Nowym Roku. Powodem mają być problemy związane z pandemią, brak odpowiedniej liczby fachowców znających się na budowie ulicznych torów w tych krajach.

"Pomimo pojawiających się, szczególnie w internecie, informacji, Automobilklub może potwierdzić, że Grand Prix Monako zostanie rozegrane zgodnie z planem" - wynika z komunikatu.

W poprzednim sezonie decyzja o odwołaniu wyścigu zapadła 19 marca 2020. Powodem była rozszerzająca się pandemia Covid-19. Impreza nie odbyła się po raz pierwszy od 1954 roku.

W tym roku planowany na otwarcie sezonu 21 marca wyścig w Melbourne został z powodu Covid-19 przeniesiony na jesień. Sezon 2021 otworzy w tej sytuacji 28 marca GP Bahrajnu. W kalendarzu znalazły się 23 wyścigi.

Czytaj więcej:

Formuła 1: Robert Kubica zostaje w Alfa Romeo na sezon 2021

Formuła 1: Grand Prix Australii może odbyć się później niż planowano

Formuła 1: Hamilton chce dłuższego kontraktu niż roczny

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 01.03.2021
  GBP 5.240 złEUR 4.523 złUSD 3.757 złCHF 4.121 zł
  Reklama

  Sport


  Sport

  Reklama
  Reklama