Menu

Formuła 1: Bottas jeździ na nartach i chodzi po górach

Formuła 1: Bottas jeździ na nartach i chodzi po górach
"Jestem zdrowy, trzymam się z dala od ludzi i mam czas, żeby dużo trenować". (Fot. Getty Images)
Wicemistrz świata w Formule 1 Valtteri Bottas trenuje w górach i przygotowuje się do sezonu. Nie wiadomo jedynie, kiedy ten się zacznie. Kierowca zapewnił swoich fanów, że będzie gotowy, jest zdrowy i trzyma się z dala od ludzi.
Reklama

Jazda na nartach, chodzenie po górach, ćwiczenia w domowej siłowni - tak fiński kierowca Mercedesa spędza czas i szykuje formę. W niedzielę opublikował zdjęcia na Instagramie z góry Saana w swoim kraju.

"Mi wiedzie się bardzo dobrze. Jestem zdrowy, trzymam się z dala od ludzi i mam czas, żeby dużo trenować. Czuję się jak na długim zgrupowaniu, które ciągnie się jeszcze od przerwy zimowej" - przyznał.

Sezon Formuły 1 jest zawieszony i nie wiadomo, kiedy kierowcy dostaną możliwość ścigania się na torze. W tym roku nie odbył się żaden wyścig, mimo że zespoły były po testach i nawet treningach w Melbourne. Ostatecznie jednak zrezygnowano z rozegrania Grand Prix Australii. Powodem jest szerzący się na świecie koronawirus, który uniemożliwia normalne funkcjonowanie społeczeństw.

Pierwszych osiem wyścigów zostało odwołanych lub przesuniętych. Na razie jednak nie wiadomo, czy nie będzie potrzeba kolejnych zmian w kalendarzu. Najwcześniej sezon zacznie się w połowie czerwca w Kanadzie.

"Jako kierowca nie mogę się już doczekać, aż wsiądę w bolid. Ale podkreślam, że najważniejsze jest w tej chwili bezpieczeństwo ludzi" - dodał Bottas na Instagramie i zwrócił się bezpośrednio do kibiców: "Dziękuję, że czekacie. My też czekamy. Proszę, wykorzystajcie ten czas najlepiej jak potraficie".

Czytaj więcej:

Świat sportu sparaliżowany pandemią koronawirusa

Formuła 1: GP Holandii, Hiszpanii i Monako przełożone z powodu koronawirusa

Formuła 1: Ecclestone zostanie ojcem w wieku 89 lat

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama