Menu

Formuła 1: 23 wyścigi w projekcie kalendarza na sezon 2022

Formuła 1: 23 wyścigi w projekcie kalendarza na sezon 2022
W nieoficjalnym projekcie kalendarza nie ma GP Niemiec i Turcji, nie ma także wyścigu we Włoszech na Imoli oraz w portugalskim Portimao. (Fot. Getty Images)
W projekcie kalendarza mistrzostw świata Formuły 1 na sezon 2022, który ma zostać oficjalnie ogłoszony na przełomie września i października, znalazły się 23 wyścigi. Na inaugurację 20 marca zaplanowano Grand Prix Bahrajnu.
Reklama
Reklama

Drugi wyścig także będzie rozegrany na Bliskim Wschodzie - ma nim być 27 marca GP Arabii Saudyjskiej.

Do Melbourne, gdzie GP Australii często inaugurowały sezon w ubiegłych latach, Formuła 1 zjedzie na początku kwietnia, wyścig zaplanowano na 10 kwietnia. Tydzień później 17 kwietnia w planach jest GP Chin w Szanghaju.

Obie rundy nie są jednak w stu procentach pewne, gdyż dzisiaj nie wiadomo jeszcze, jaka będzie sytuacja pandemiczna w tej części świata, czy władze obu krajów nie wprowadzą ograniczeń w podróżowaniu.

8 maja ma się odbyć w USA GP Miami, po którym 21 maja w Barcelonie rozpocznie się europejska część sezonu - GP Hiszpanii.

Tydzień później 28 maja zaplanowano GP Monako, czwartkowe sesje treningowe przełożono na piątek.

W czerwcu kierowcy mają się ścigać w GP Kanady, później Azerbejdżanu w Baku, GP Wielkiej Brytanii na Silverstone ma się odbyć 3 lipca. Po brytyjskiej rundzie zawodników czeka maraton - trzy wyścigi z rzędu: GP Francji 17 lipca, GP Austrii 24 lipca i GP Węgier 31 lipca.

W sierpniu kierowcy F1 mogą sobie zaplanować urlopy, do zajęć przystąpią 28 sierpnia w Belgii, drugi 4 września w holenderskim Zandvoort, a GP Włoch na Monzy ma się odbyć 11 września.

Do Soczi na GP Rosji kierowcy przyjadą 25 września. Po tym starcie pożegnają się z Europą i przeniosą się do Azji, gdzie w programie jest 9 października GP Singapuru, a tydzień później Japonii.

30 października po raz drugi w sezonie będą walczyli w USA na torze w Austin, skąd się na 7 listopada przeniosą do Meksyku.

Grand Prix Brazylii ma być rozegrane 20 lub 27 listopada, a sezon zakończy 4 grudnia wyścig w Abu Zabi.

W nieoficjalnym projekcie kalendarza nie ma GP Niemiec i Turcji, nie ma także wyścigu we Włoszech na Imoli oraz w portugalskim Portimao. W planach nie uwzględniono również GP Kataru, o którym ciepło ostatnio się wypowiadał szef Formuły 1 Stefano Domenicali.

Czytaj więcej:

F1: Ocon sensacyjnym zwycięzcą GP Węgier! Dyskwalifikacja Vettela

Formuła 1: Kubica 15. w GP Holandii, wygrana Verstappena

F1: Vettel i Stroll na dłużej w Aston Martin. "Mieszanka doświadczenia i młodości"

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 25.10.2021
  GBP 5.4395 złEUR 4.6018 złUSD 3.9502 złCHF 4.3054 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama