Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Firmy w Polsce nie chcą już dużych biur

Firmy w Polsce nie chcą już dużych biur
Za najdroższe biura w Warszawie trzeba zapłacić nawet 30 euro za mkw. (Fot. Getty Images)
Firmy wybierają mniejsze lokale i przestrzenie coworkingowe. O tym jak zmienia się rynek biur, poinformowała 'Rzeczpospolita'.
Reklama
Reklama

Z raportu "Rzeczpospolitej" wynika, że firmy coraz częściej decydują się na redukcję powierzchni firmowej. Wiąże się to ze zmianą lokalizacji biura czy rezygnacją z części metrażu. Jak czytamy w gazecie, jest to od 20 do 50 proc. powierzchni.

Najemcy decydują się również na przestrzenie elastyczne, w których mogą płacić za pojedyncze stanowiska pracy. W Warszawie to koszt ok. 420 euro, w Krakowie i Trójmieście ok. 360 euro, a w Łodzi ok. 270 euro - informuje "Rz".

W Polsce jest ponad 15,7 mln mkw. gotowych biur i powstaje 476 tys. mkw. kolejnych lokali, z czego tylko w Warszawie 227 tys. mkw. Jak informuje "Rzeczpospolita", to właśnie w stolicy znajdziemy najmniej wolnych lokali (9,4 proc.). Najwięcej przestrzeni biurowej dostępnej na wynajem jest w Łodzi (19,7 proc.).

Wśród wszystkich budynków ponad połowa (54,6 proc.) oferuje powierzchnię na wynajem od zaraz lub w przyszłości. Za najdroższe biura w Warszawie trzeba zapłacić nawet 30 euro za mkw. W innych miastach to koszt od 8 do 17 euro - pisze "Rz".

Czytaj więcej:

Polacy spędzają w biurze 60 proc. czasu sprzed pandemii

Polacy wybraliby czterodniowy tydzień pracy zamiast skrócenia godzin dnia pracy

  Komentarze
  • Drakus
   13 maja, 09:30

   Wszyscy rozumieją że te nowoczesne budownictwo jest mało warte i nie będzie stało setki lat. Przykładem jest Centrum na 1400 sklepów, które zawaliło się i zapaliło w Warszawie. Ściany to styropian pokryty cienką blachą. Efekty pogodowe albo jeden pocisk niszczy całość. Są alarmy przeciwpożarowe dla fikcji. Przypomina to mieszkalne baraki w Niemieckich obozach. Stawiają domki z kartonu i zwożą setki ton śmieci, a gdy pogłębiamy Odrę to port będzie szkodził naturze. Wciskają nam tani szmelc, a my cieszymy się bo kolorowy. Politycy prowadzą nas do eurokołchozu za który będziemy pracować i płacić.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.06.2024
  GBP 5.1857 złEUR 4.3581 złUSD 4.0760 złCHF 4.5690 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama