Menu

Federer, Nadal i S. Williams zagrają w pokazowym meczu, by pomóc w walce z pożarami

Federer, Nadal i S. Williams zagrają w pokazowym meczu, by pomóc w walce z pożarami
Gwiazdy światowego tenisa, takie jak "Rafa", chcą pomóc Australii... (Fot. Getty Images)
Gwiazdy światowego tenisa, m.in. Amerykanka Serena Williams, Hiszpan Rafael Nadal i Szwajcar Roger Federer, wystąpią w pokazowym meczu, który ma służyć zbiórce pieniędzy na walkę z pożarami na antypodach. Spotkanie odbędzie się przed wielkoszlemowym Australian Open.
Reklama

"Ten bezprecedensowy kryzys związany z pożarem buszu jest niszczycielski dla ludzi, ich domów i gospodarstw, społeczności oraz zwierząt w całym kraju. Nasze serca kierują się ku wszystkim poszkodowanym. Czuliśmy, że powinniśmy wykorzystać wszystkie nasze imprezy organizowane tego lata, by to był znaczący wkład w pomoc tym osobom i społecznościom, by odbudowały swoje życie. Odpowiedź ze środowiska tenisowego była wręcz... przytłaczająca. Zawodnicy ze światowej czołówki, w tym wielu triumfatorów Wielkiego Szlema, weźmie udział w naszej imprezie" - zaznaczył dyrektor Australian Open i dyrektor generalny australijskiej federacji Craig Tiley.

Na meczu pokazowym nie zabraknie rewelacyjnego Federera. (Fot. Getty Images)

Wydarzenie nosi nazwę "AO Rally for Relief", czyli "wyścig po wsparcie (ulgę)" i odbędzie się 15 stycznia na korcie centralnym w Melbourne Park. Pojedynczy bilet na tę dwuipółgodzinną imprezę będzie kosztował 54 dolary australijskie.

"AO Rally for Relief" jest częścią programu "Asy dla Wsparcia Walki z Pożarami Buszu" australijskiej federacji. Ta obiecała, że za każdego asa zaserwowanego podczas trwającej obecnie imprezy drużynowej ATP Cup zapłaci 100 dol. australijskich. Wielu sportowców zadeklarowało także indywidualne dotacje, m.in. australijscy tenisiści Ashleigh Barty i Nick Kyrgios oraz słynny w przeszłości niemiecki koszykarz Dirk Nowitzki.

Czytaj więcej:

Australian Open: Coraz wyższa pula nagród turnieju w Melbourne

Australia: Pożary wyzwoliły tak wysokie temperatury, że powstał swoisty mikroklimat

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.09.2020
  GBP 5.052 złEUR 4.583 złUSD 3.923 złCHF 4.250 zł

  Sport


  Sport

  Reklama