Menu

Faza pobrexitowa rozpocznie się 1 lutego. "Negocjacje już się skończyły"

Faza pobrexitowa rozpocznie się 1 lutego. "Negocjacje już się skończyły"
Brexit stanie się faktem w ciagu niecałych dwóch miesięcy. (Fot. Getty Images)
Faza po Brexicie rozpocznie się 1 lutego 2020 roku, bo obecnie nie ma już wątpliwości, że brytyjski parlament zaakceptuje porozumienie premiera Borisa Johnsona dotyczące wystąpienia z Unii - przekazał komisarz UE ds. rynku wewnętrznego Thierry Breton.
Reklama

Premier Wielkiej Brytanii "Boris Johnson będzie dysponował znaczną większością. Logiczne wydaje się, że umowa Johnsona z UE dotycząca Brexitu zostanie zaakceptowana przez parlament, a zatem wyjście z Unii nastąpi 31 stycznia, co oznacza, że będziemy w fazie pobrexitowej od 1 lutego" - przekazał Breton na antenie francuskiego radia RTL.

"Negocjacje w sprawie Brexitu już się zakończyły. Wkraczamy w fazę rozmów handlowych między Wielką Brytanią a UE" - oświadczył komisarz.

Z ogłoszonych dziś rano częściowych oficjalnych rezultatów wyborów parlamentarnych w Wielkiej Brytanii wynika, że Partia Konserwatywna będzie mieć bezwzględną większość w nowej Izbie Gmin.

Wprawdzie nie we wszystkich 650 okręgach liczenie głosów zakończyło się, ale torysi przekroczyli już próg 326 mandatów, oznaczający, że będą mogli samodzielnie rządzić.

Brytyjczycy dali torysom silny mandat do wyprowadzenia kraju z UE. (Fot. Getty Images)

Czytaj więcej:

Konserwatyści wygrywają wybory. Najlepszy wynik od lat 80. XX wieku

UE oczekuje "jak najszybszego głosowania ws. Brexitu"

  Komentarze
  • Jacob Rees-Mogg
   13 grudnia 2019, 19:56

   Dream is over! Brexit pozwoli nam dalej płacić zerowe podatki w rajach podatkowych. Ale mamy też inne plany: rozwiązanie związków zawodowych, prywatyzacja NHS, obniżenie podatków dla najbogatszych czyli nas. Potem wprowadzimy wasalizm! Ludzie zagłosowali za tym przecież, a my ich nie zawiedziemy.

  • Hahahaha
   13 grudnia 2019, 20:42

   Nareszcie

  • Jaś
   14 grudnia 2019, 09:01

   Może i dobrze że dojdzie do wyjścia z śmierdzącej UNI,przy okazji Anglia pozbędzie się bandytów,nie tylko z Polski ale i z całej

  • Ryba
   18 grudnia 2019, 10:44

   Ludzie co wy piszecie źle wam tak było w uni jezdzicie bez kontroli kupujecie Art.spożywcze bez wysokich ceł i inne produkty łatwo wam było wszystko a teraz albo za chwilę jak dokreca wam śrubę to bedziecie niewolnilami jak to anglia ma w swojim kolonialnym obyczaju już raz zostawili Polakow na pastwe losu teraz sie tez nie zawachaja

  • Ja
   18 grudnia 2019, 15:40

   Jak wyjda ue brytyjczycy to oni beda miec problem beda siedziec w swoim kraju gdzie do innego europejskiego kraju nie wyjada mieli dobrze wyjezdzali gdzie chcieli po europie jezdzili teraz beda miec srube dokrecona ze beda musieli siedziec w swoim kraju i moze wkoncu brytyjczycy rusza sie do pracy bo jak narazie polak czy inny imigrant pracuje i placi na nich podatki i na ich zasilki teraz brytyjczycy do pracy placic powinniscie podatki na swoje emerytury zasilki . Jak by nie polacy i inne kraje to wielka brytania nic by nie miala chca niech wychodza z ue bedzie spokoj z nimi

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 27.02.2020
  GBP 5.085 złEUR 4.310 złUSD 3.941 złCHF 4.055 zł

  Sport


  Reklama