Menu

FIFA potwierdza: Wybierzmy Piłkarza Roku. Lewandowski wśród faworytów

FIFA potwierdza: Wybierzmy Piłkarza Roku. Lewandowski wśród faworytów
Robert Lewandowski piłkarzem roku FIFA? (Fot. Getty Images)
Międzynarodowa Federacja Piłkarska potwierdziła wczoraj, że mimo pandemii zorganizuje tradycyjny plebiscyt na Piłkarza Roku. Jednym z kandydatów do wyróżnienia jest polski napastnik Bayernu Monachium Robert Lewandowski.
Reklama

Głosowanie odbędzie się od 25 listopada do 9 grudnia, a wezmą w nim udział kapitanowie i trenerzy wszystkich reprezentacji zrzeszonych w FIFA, a także około 200 przedstawicieli mediów. Pod uwagę będą brane również wskazania kibiców, którzy będą mogli oddać głos poprzez internet. Uroczystą galę zaplanowano na 17 grudnia, ale tylko w formie wirtualnej.

Lewandowski, król strzelców Bundesligi oraz poprzedniej edycji Ligi Mistrzów, w której triumfował z Bayernem Monachium, uchodzi za głównego kandydata do wyróżnienia. Polak otrzymał już w tym roku kilka wyróżnień, m.in. tytuł Piłkarza Roku UEFA.

Ponadto, wyłonieni zostaną zwycięzcy w kategoriach: najlepsza piłkarka, najlepszy trener mężczyzn, najlepszy trener kobiet, najlepsza bramkarka, najlepszy bramkarz, najlepsza drużyna kobiet, najlepsza drużyna mężczyzn, nagroda Fair Play, nagroda im. Ferenca Puskasa (najładniejsza bramka roku), oraz nagroda kibiców.

Coroczna gala FIFA pierwotnie była zaplanowana na 21 września w Mediolanie. Ze względu na pandemię koronawirusa FIFA jednak zdecydowała się ją przełożyć.

Z mającego długą historię plebiscytu "Złota Piłka" zrezygnował w tym roku francuski magazyn "France Football", który od 2016 roku ponownie samodzielnie dokonuje - na podstawie głosów ekspertów - wyboru najlepszego piłkarza globu. 

Czytaj więcej:

Szef FIFA "chce dokonać wyboru Piłkarza Roku"

FIFA: Futbol stracił przez pandemię 14 miliardów dolarów

"Haaland lepszy od Lewandowskiego w tym wieku"

Lewandowski najlepszym piłkarzem minionego sezonu w plebiscycie goal.com

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 04.12.2020
  GBP 4.957 złEUR 4.473 złUSD 3.676 złCHF 4.124 zł

  Sport


  Sport

  Reklama