Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Extinction Rebellion grozi, że "sparaliżuje" pracę Heathrow

Extinction Rebellion grozi, że "sparaliżuje" pracę Heathrow
Extinction Rebellion jeszcze nie skomentowała domniemanych planów sparaliżowania pracy największego lotniska w Europie. (Fot. Getty Images)
Wyciekły prywatne rozmowy aktywistów klimatycznych z Extinction Rebellion, którzy od poniedziałku blokują Londyn. Wynika z nich, że organizacja zamierza w czasie przerwy wielkanocnej sparaliżować lotnisko Heathrow - informuje 'Metro'.
Reklama

"Jutro podnosimy poprzeczkę. Zamierzamy zamknąć Heathrow" -  czytamy w wiadomości wysłanej do demonstrantów na komunikatorze WhatsApp.

"Dręczą nas wyrzuty sumienia wobec tych, których jutrzejsze wakacje i plany rodzinne zostaną zakłócone. Jednak trzeba uderzyć w przemysł lotniczy i wszyscy wiemy, że muszą nadejść głębokie, strukturalne zmiany" - dodano.

Jak donosi "Metro", protestujący zamierzają spotkać się jutro rano na stacji benzynowej w pobliżu Heathrow i prawdopodobnie stamtąd ruszyć na lotnisko.

Met Police ostrzega, że demonstracje mogą trwać tygodniami. (Fot. Getty Images)

Władze portu lotniczego poinformowały, że wkrótce wydadzą oświadczenie w tej sprawie.  Extinction Rebellion jeszcze nie skomentowała domniemanych planów sparaliżowania pracy największego lotniska w Europie.

Podczas demonstracji grupy Extinction Rebellion, które trwają od poniedziałku, aresztowano już kilkaset osób - głównie za zakłócanie ruchu drogowego. Tylko we wtorek zawieszono 55 tras autobusów, co odczuło ponad 500 tys. osób.

Met Police ostrzegła, że protesty, które są manifestacją sprzeciwu wobec bierności polityków lekceważących zmiany klimatu, mogą być kontynuowane nawet tygodniami.

Niedawno przedstawiciele Extinction Rebellion rozebrali się w brytyjskiej Izbie Gmin, próbując przerwać jedną z debat dotyczących planowanego wyjścia kraju z Unii Europejskiej.

 

  Komentarze


  • Wodnik Szuwarek
   18 kwietnia, 21:23

   Natura sie odwdzieczy naszym prawnukom...

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.09.2019
  GBP 4.895 złEUR 4.342 złUSD 3.932 złCHF 3.950 zł

  Sport


  Reklama