Menu

Empire State Building najpopularniejszą atrakcją turystyczną świata

Empire State Building najpopularniejszą atrakcją turystyczną świata
Empire State Building każdego roku odwiedza około 3,6 mln ludzi. (Fot. Getty Images)
Dwa nowojorskie drapacze chmur - Empire State Building i Freedom Tower znalazły się na szczycie listy najchętniej odwiedzanych miejsc. W pierwszej piątce zestawienia są jeszcze wieża CN w Toronto oraz Łuk Triumfalny i wieża Eiffla w Paryżu.
Reklama

Nadchodzący koniec roku skłania do robienia podsumowań. Swój ranking zrobił też Uber, który opublikował zestawienie atrakcji turystycznych, do których najczęściej jeździli podróżni korzystający z usług tej firmy.

Na szczycie najpopularniejszych miejsc znalazł się nowojorski Empire State Building, jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli miasta. Budynek słynie m.in z zewnętrznego tarasu widokowego, który mieści się na 86. Drugi taras widokowy znajduje się na 102 piętrze budynku. Przez kilka lat był on zamknięty dla zwiedzających, ale od listopada 2005 roku turyści znów mogą z niego podziwiać panoramę miasta. Co roku odwiedza go około 3,6 mln ludzi.

Na drugim miejscu listy atrakcji znalazła się rónież leżąca w Nowym Jorku Wieża Wolności. To jeden z czterech wieżowców stanowiących część nowego kompleksu, który powstał w miejscu biurowców WTC, zniszczonych w wyniku zamachu z 11 września 2001. Jest to najwyższy budynek w Stanach Zjednoczonych - ma 541 metrów wysokości, czyli 1776 stóp, co jest symbolicznym podkreśleniem daty ogłoszenia Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych.

Na trzecim miejscu zestawienia znalazła się wieża CN w Toronto. (Fot. Getty Images)

Na trzecim miejscu zestawienia znalazła się wieża CN w Toronto, najbardziej widoczny symbol i atrakcja miasta. CN Tower przez ponad 25 lat była najwyższą wolnostojącą budowlą, wpisaną oficjalnie do księgi rekordów Guinnessa. W pogodny dzień ze szczytu można dostrzec wodospad Niagara oraz Stany Zjednoczone leżące po drugiej stronie jeziora Ontario.

Kolejne miejsca na liście najchętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych zajęły trzy symbole Paryża. Na czwartym miejscu jest Łuk Triumfalny, tuż za nim znalazła się wieża Eiffla, a szóstą lokatę zajął Luwr.

W najlepszej dziesiątce nie zabrakło pałacu Buckingham. (Fot. Getty Images)

W dalszej części zestawienia Ubera jest Burdż Chalifa w Dubaju, potem Disneyland, pałac Buckingham, a pierwszą dziesiątkę zamyka Golden Gate Bridge.

Kolejne miejsca sporządzonej przez Ubera listy 15 najchętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych zajęły Sydney Opera House, Mur Berliński, Błękitny Meczet w Stambule, Watykan i piramidy w Gizie. 

Czytaj więcej:

Hongkong najchętniej odwiedzanym miastem świata

Burmistrz Wenecji do turystów: Przyjeżdżajcie, miasto żyje!

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Reklama