Menu

Elżbieta II da pracę. Oferuje £22 tys. rocznie

Elżbieta II da pracę. Oferuje £22 tys. rocznie
Królowa czeka na aplikacje do 28 lipca. (Fot. Getty Images)
Brytyjska królowa poszukuje do pałacu Buckingham 'utalentowanego kucharza', który przygotuje 'różnorodne' posiłki na najwyższym poziomie. Pensja dla nowego pracownika to 22 tys. funtów rocznie - informuje 'Daily Mail'.
Reklama

Oferta pracy pojawiła się na stronie internetowej pałacu. Kandydat na stanowisko Demi Chef de Partie musi być "ambitny i mieć wysokie kwalifikacje" oraz "mieć doskonałe zdolności komunikacyjne".

"Mile widziane jest doświadczenie w prestiżowych restauracjach, ale to, czego najbardziej szukamy, to entuzjazm i umiejętność pracy na różnych kuchennych stanowiskach" - czytamy w ogłoszeniu. Istotne są również "dbałość o szczegóły i terminowość".

Szef kuchni będzie odpowiedzialny m.in. za menu podczas oficjalnych bankietów w pałacu. (Fot. Getty Images)

"Najważniejsze jest jednak, abyś pasjonował się jedzeniem oraz gastronomią, a także był chętny do nauki nowych umiejętności" - zaznaczono w ofercie.

Kandydat na kucharza królewskiej jadłodajni musi być przygotowany nie tylko na pracę w pałacu Buckingham, ale również na częste podróże do innych rezydencji brytyjskiej monarchini.

Jak informuje "Daily Mail", kucharz będzie pracował na pełen etat, 5 dni w tygodniu, czasami również w weekendy.

Królewski wakat nie oznacza jednak królewskich zarobków. Pensja dla nowego pracowninika Elżbiety II to £22 076 funtów rocznie. W pakiecie jest za to darmowe wyżywienie, 33 dni urlopu i kompleksowy pakiet socjalny. Będzie można też wybrać opcję pracy z zakwaterowaniem.

Pałac Buckingham przyjmuje zgłoszenia nie tylko od rodowitych Brytyjczyków, ale również od obywateli wszystkich krajów UE. Warunkiem koniecznym jest jednak niekaralność.

Aplikacje można składać do 28 lipca przez stronę royal.uk/join-us.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 31.07.2020
  GBP 4.879 złEUR 4.407 złUSD 3.717 złCHF 4.095 zł

  Sport


  Sport

  Reklama