Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Elon Musk wstrzymał zakup Twittera

Elon Musk wstrzymał zakup Twittera
Elon Musk jeszcze nie sfinalizował zakupu Twittera. (Fot. Dimitrios Kambouris/Getty Images for The Met Museum/Vogue)
Elon Musk wstrzymał zakup Twittera, informując jednocześnie o oczekiwaniu na szczegóły potwierdzające obliczenia, że spam, czyli fałszywe konta stanowią rzeczywiście mniej niż 5 proc. użytkowników serwisu.
Reklama
Reklama

Elon Musk złożył wcześniej ofertę zakupu Twittera opiewającą na 44 mld dolarów. Zaznaczył przy tym, że jednym z jego priorytetów będzie zmniejszenie liczby fałszywych kont na serwisie.

Na początku maja agencja Reutera wskazała - powołując się na szacunki serwisu - że fałszywe konta i spam stanowią mniej niż 5 proc. spośród 229 mln użytkowników serwisu. Twitter zaznaczył jednak, że są to jedynie dane szacunkowe, a prawdziwa liczba fałszywych kont może być wyższa.

Musk, najbogatszy człowiek na świecie i prezes koncernu motoryzacyjnego Tesla podał, że jednym z jego priorytetów będzie usunięcie "botów spamowych" z platformy. Krytykował również politykę moderacji Twittera. Poinformował, że chce, aby algorytm Twittera ustalał priorytety dla tweetów, aby były publiczne i jest przeciwny zbyt dużej władzy w usługach korporacji, które się reklamują na platformie - wyjaśnił Reuters.

Czytaj więcej:

Miliarder Elon Musk kupił Twittera za 44 mld dolarów

  Komentarze
  • Stiwen
   13 maja, 22:27

   Słuchajcie. Jeśli ktoś wierzy bogaczom że chcą coś dobrze dla ludu to niech wierzy. Ja ide na fajka

  • Musk
   14 maja, 07:27

   Musk to najlepszy manipulant naszych czasów . Wie jak wykorzystywać mase naiwnych to swoich celów i jeszcze na tym zarobić

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 27.05.2022
  GBP 5.4209 złEUR 4.6102 złUSD 4.2966 złCHF 4.4814 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama