Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

El. ME 2024: Słoweniec Vincic poprowadzi mecz Polski z Albanią

El. ME 2024: Słoweniec Vincic poprowadzi mecz Polski z Albanią
Vincic nie sędziował jeszcze meczu reprezentacji Polski. (Fot. Getty Images)
Slavko Vincic będzie głównym sędzią poniedziałkowego meczu Polski z Albanią w eliminacjach piłkarskich mistrzostw Europy. 43-letni Słoweniec po raz pierwszy poprowadzi spotkanie biało-czerwonych.
Reklama
Reklama

Vincic, jeden z najbardziej uznanych europejskich arbitrów ostatnich lat, ma za sobą pracę m.in. w mistrzostwach Starego Kontynentu w 2021 i ubiegłorocznym mundialu, a w poprzednim sezonie prowadził finał Ligi Europy.

Nie miał nigdy okazji sędziować reprezentacji Polski, choć prowadził potyczkę drużyny do lat 21 ze Szwecją (2:2) w turnieju finałowym młodzieżowych ME, w której wystąpiło kilku obecnych kadrowiczów, m.in. Karol Linetty, Jan Bednarek, Paweł Dawidowicz czy Krzysztof Piątek.

Z kolei w 2019 roku Vincic był rozjemcą w meczu Legii Warszawa w kwalifikacjach Ligi Europy w Glasgow z Rangers FC, który zakończył się porażką polskiej drużyny 0:1 i odpadnięciem z rozgrywek.

Trzykrotnie Słoweniec sędziował za to zespołowi narodowemu Albanii, ale nie ma on miłych wspomnień z tych meczów. Zremisował towarzysko z Macedonią Północną 0:0 oraz doznał porażek po 0:2 z Włochami w eliminacjach MŚ 2018 i Francją w kwalifikacjach Euro 2020.

Mecz Polska - Albania odbędzie się w poniedziałek o godz. 20:45 czasu polskiego w Warszawie. 

Czytaj więcej:

El. ME 2024: Zimny prysznic dla polskiej reprezentacji. Zwycięstwo Czechów 3:1

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 05.06.2023
  GBP 5.2031 złEUR 4.4851 złUSD 4.1933 złCHF 4.6041 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama